دانشگاهیان نیازمند توجه ویژه هستند

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی و امام جمعه تبریز گفت: باید به دانشگاهیان توجه ویژه‌ای شود چرا که آینده‌ی کشور در دست این قشر از جامعه است .
حجت الاسلام سیدمحمدعلی آل‌هاشم در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان با اشاره به نفش آفرینی دانشجویان و جنبش های دانشجویی در برهه مختلف تاریخ ایران افزود: حرکت های عدالت خواهانه و آزادی خواهانه بخشی از محوری ترین فعالیت های موثر دانشجویان در تاریخ معاصر کشور ماست .
وی خاطرنشان کرد : با رجوع به سابقه تاریخی فعالیت دانشجویی می‌توان به این نتیجه رسید که استکبار ستیزی، مبارزه با استبداد و حرکت در مسیر گفتمان سازی انقلابی گری شاخصه اصلی دانشجویان عدالت طلب در نظام جمهوری اسلامی است .
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی گفت: جامعه دانشگاهی، جامعه ای پویا و پایگاه مهم علمی کشور محسوب می‌شود و دانشجویان قشری هستند که آینده نظام اسلامی با دستان توانمند آنها ساخته می‌شود و این جوانان افق های روشن ایران عزیز را تعالی می بخشند .
بخش دیگری از سخنان حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم به نقش آفرینی بسیج در کشور اختصاص داشت .
امام جمعه تبریز با بیان اینکه بسیج یک تفکر و فرهنگ است افزود : بسیج با درایت و تیزبینی امام راحل قبل از جنگ تشکیل شد و بعداز جنگ هم به فرمان رهبر معظم انقلاب بسیج اقشار و اصناف،‌بسیج دانشجویی و … در جبهه های مختلف نقش موثر ایفا کردند .
وی ادامه داد : امروز این فرهنگ به تفکری جهانی تبدیل شده است و نمود آن را در کشورهای سوریه ، عراق و یمن شاهد هستیم که با الگوی بسیج در برابر حاکمان ظالم و ‌مستکبران جهان ایستاده‌اند .
نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی تاکید کرد : در طول تاریخ انقلاب بسیج هر جا که ورود داشته موفق عمل کرده است و نمونه های آن را در شرایط پرالتهاب کشور شاهد بودیم که با ورود بسیج سرنوشت نظام اسلامی براساس آرمان های انقلاب و ارزش های اسلامی دوام و قوام بهتری پیدا کرد .
امام جمعه تبریز در پایان سخنان خود خاطر نشان کرد : بسیج فرهنگی است که همه به آن نیاز داریم .

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از