روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۱۱
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 943
  • 1,066
  • 1,389,011
دانشگاه‌های ما امروز تاوان نبود رسانه‌ها و گروه‌های سیاسی را پس می‌دهند

رئیس دانشگاه تبریز با اشاره به اینکه دانشگاه تبریز تنها دانشگاهی است که سند جامع فرهنگی دانشگاه را تنظیم کرده است، گفت: دانشگاه‌های ما امروز تاوان فقدان رسانه‌ها و گروه‌های سیاسی را پس می‌دهند، منظور ما این نیست که دانشگاه محل بنگاه‌های سیاسی شود، بلکه برنامه‌ها باید به گونه‌ای باشد که ما را به اهداف توسعه‌ی دانشگاه برساند.
محمدرضا پورمحمدی اظهار کرد: از انتخاب شدن کانون بسیج اساتید دانشگاه تبریز در دومین جشنواره مالک‌اشتر، به عنوان بسیج اساتید نمونه‌ی کشوری بسیار خرسندیم.
پورمحمدی با اشاره به اینکه بسیج اساتید دانشگاه تبریز در دومین جشنواره مالک‌اشتر کشوری، دو نشان افتخاری کشوری دریافت کرده است، تاکید کرد: نشان اول مربوط به منتخب شدن بسیج اساتید دانشگاه تبریز به عنوان بسیج اساتید نمونه‌ی کشوری بوده و همچنین دومین نشان کشوری نیز به مسئول کانون بسیج اساتید دانشگاه تبریز به عنوان مسئول نمونه‌ی بسیج اساتید کشور اعطا شده است.
وی با اشاره به وظایفی که در اساسنامه‌ی بسیج اساتید برای افراد فعال در این حوزه مطرح شده است، ادامه داد: تمامی این وظایف در این موضوع خلاصه می‌شود که بسیج اساتید بازوان توانمند مدیریت دانشگاه هستند.
وی با اشاره به وظیفه‌ی بسیج اساتید در راستای کمک به دولت در زمان بروز مسائل و مشکلات، تاکید کرد: امروز در خصوص تصادف قطار تبریز-مشهد، در فضای مجازی مرتب به عده‌ای از افراد اهانت می‌شود و احتمالا در این راستا عده‌ای در کمین نشسته‌ و این موارد را در فضای مجازی منتشر می‌کنند.
رئیس دانشگاه تبریز با تاکید بر اینکه در تصادف قطار تبریز-مشهد از بلندترین مقام کشور تا پایین‌ترین آن، همه ابراز دردمندی کردند، خاطرنشان کرد: عده‌ای در کمین نشسته‌اند و درصدد حساس کردن مردم هستند، در حالی که جلوگیری از چنین اقداماتی کار چندان سختی نیست.
وی با تاکید بر اینکه بسیج یک نهاد فراتشکلی و فراجناحی است، یادآور شد: بسیج تلاش می‌کند در خط رهبری و فارغ از جهت‌گیری های سیاسی حرکت کند.
وی با بیان اینکه مجموعه‌ی بسیج اساتید و دانشگاه باید در دو مورد همسو شوند، تشریح کرد: این موارد شامل توسعه‌ی اجتماعی، فرهنگی و سیاسی و همچنین توسعه علمی و تولید علم است.
پورمحمدی با تاکید بر اینکه آگاهی‌ها و بلوغ سیاسی جامعه ما بسیار بالا بوده و حتی دانشجویان نیز در این خصوص کمتر دچار خطا می‌شوند، اضافه کرد: جریان‌های سیاسی می‌خواهند که دانشگاه را تبدیل به آتشفشان‌ جریان‌های سیاسی کنند.
رئیس دانشگاه تبریز با بیان اینکه باید فضای مناسب در دانشگاه برای مناظرات فراهم شده و طرفین به بحث و گفت‌وگو بپردازند، اضافه کرد: برخی می‌خواهند که فضای دانشگاه بسته بماند که این دیدگاه دیگر متروک شده است و عده‌ای دیگر نیز دانشگاه را فضایی برای ولنگاری می‌خواهند که ما اجازه‌ی چنین کاری را نمی‌دهیم چرا که باید فضایی ایجاد شود که در عین نقد و تحلیل کارهای زشت را اشاعه ندهیم.
وی با بیان اینکه تربیت نیروی انسانی متخصص از دیگر اهداف دانشگاه است، گفت: دانشگاه تبریز در بین ۵۰۰ دانشگاه برتر جهان قراردارد و همچنین از جمله ۱۳ دانشگاه تاثیرگذار جهان نیز به شمار می‌رود اما وقت آن رسیده است که به سمت دانشگاه کارآفرین حرکت کرده و علم را تبدیل به ثروت کنیم.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز