روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۱۰
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 153
  • 749
  • 1,336,638
دانشگاه‌ها باید کارآفرین شوند

رئیس دانشگاه تبریز گفت: دانشگاه‌ها باید کارآفرین شوند تا بتوانند چالش‌ها و مشکلات را حل کنند.
رضا مجیدی در مراسم تودیع و معارفه سرپرست جدید دانشگاه بناب از زحمات کریم عباسیان در بین المللی کردن دانشگاه بناب قدردانی کرد و افزود: هر حرکت دانشگاهی یک حرکت بین المللی است و آثار دانشگاهیان می‌تواند در دنیا اثرگذار باشند.
وی با اشاره به وجود چالش‌هایی از قبیل تهدیدات زیست محیطی، خشک شدن دریاچه ارومیه و بحران‌های اجتماعی، ادامه داد: دانشگاه بناب که در قطب اقتصادی و کشاورزی استان قرار گرفته باید در تاسیس رشته‌های مرتبط برای رفع معضلات پیش قدم باشد .
مجیدی از رئیس دانشگاه بناب خواست خارج از گرایش‌های سیاسی از تمام ظرفیت و پتانسیل‌های سیاسی و فکری دانشگاه برای پیشرفت استفاده کند.
وی اظهار کرد: تغییرات یک امر طبیعی بوده و پروسه تغییرات روند طولانی دارد و بهتر است این تغییرات با آغاز سال تحصیلی همزمان نشود.
سرپرست سابق دانشگاه بناب نیز در این مراسم ضمن ارایه گزارش و تشریح برخی اقدامات صورت گرفته در طول تصدی مدیریت در این دانشگاه گفت: پای مردم، صاحبان صنایع، مخترعین، هنرمندان و فرهنگیان را به دانشگاه بناب باز کردیم و با جذب ۳۵ هیات علمی جدید به روند جذب هیات علمی شتاب دادیم.
کریم عباسیان افزود: برای اولین بار مناقصات دانشگاه را با حضور سازمان بازرسی برگزار کردیم و از صدور و پرداخت احکام کارگزینی غیر مصوب جلوگیری شد.
وی مطرح کرد: فعال کردن مرکز رشد واحدهای فناور و ارج نهادن به ساحت دانشجو، قطع اخذ شهریه غیرقانونی از دانشجویان در سنوات مجاز تحصیلی در سال ۹۶ و ۹۷، بهبود رنکینگ دانشگاه و برقراری روابط بین الملل فعال با ۱۰ دانشگاه بین المللی از مهمترین دستاوردهای ۱۸ ماه اخیر بوده است .
درآستانه سال تحصیلی جدید و در سومین روز مهرماه همزمان با ورود ۷۰۰ دانشجوی جدیدالورود آیین تکریم رئیس سابق و معارفه سرپرست جدید دانشگاه بناب برگزار شد.
در این مراسم ضمن تقدیر و تشکر از زحمات ۱۸ ماهه دکتر کریم عباسیان در دانشگاه بناب، دکتر حسین پیری با دریافت حکمی از طرف وزیرعلوم، به عنوان سرپرست جدید دانشگاه بناب منصوب شد.
حسین پیری، دکتری آنالیز ریاضی از دانشگاه تبریز است و دانشیار گروه ریاضی دانشگاه بناب و تاکنون راهنمایی ۱۵ پایان نامه کارشناسی ارشد و دکتری را عهده داشته است و بیش از ۶۰ مقاله علمی پژوهشی از وی در مجلات معتبر از جمله مجلات نمایه شده در Isi به چاپ رسیده و یا در همایش های علمی ارائه شده است .

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز