روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۸/۰۶/۰۲
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 93
  • 507
  • 1,125,950
دانشگاه‌ها برای ریشــه‌یابی و مقــابله با آسیب‌های اجتماعی پای کار بیایند

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: اساتید و محققان دانشگاه‌ها برای ریشه‌یابی و مقابله با مشکلات آسیب‌های اجتماعی موجود در جامعه با ارائه راهکارهای عملیاتی به کمک سایر دستگاه‌ها بیایند.
رحیم شهرتی‌‌فر در دهمین جلسه هیات اندیشه‌ورزان استان آذربایجان‌شرقی با محوریت تحقیر اجتماعی، آثار و پیامدها با حضور اعضای این هیات در دانشگاه تبریز برگزار شد، اظهار داشت: برای اینکه جامعه سالمی داشته باشیم، باید با ارائه راهکارهای علمی و عملیاتی برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی با توجه به نیاز هر منطقه کار شود که در این راستا نقش دانشگاهیان تعیین‌کننده و تاثیرگذار است.
وی در بخش دیگر سخنان خود از اساتید و محققان دانشگاه‌های استان خواست با رصد و بررسی مسائل آسیب‌های اجتماعی موجود در استان، راهکار عملیاتی برای بیرون رفت و حل این مشکلات و کاهش این آسیب‌ها ارائه کنند.
معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان‌شرقی در بخش دیگر سخنان خود ضمن ابراز خشنودی و تبریک انتخاب مجیدی به عنوان رئیس دانشگاه تبریز تصریح کرد: امید می‌رود این جلسه در طول تصدی وی نیز با حمایت بیشتر همچون گذشته با توان، قدرت و انگیزه بالا با بررسی موضوعات مختلف آسیب‌های اجتماعی ادامه داشته باشد.
رئیس دانشگاه تبریز نیز در این جلسه خاطرنشان ساخت: بعد از انقلاب یکی از مهم‌ترین دغدغه ما وجود برخی آسیب‌های اجتماعی از جمله مسائل اخلاقی و فرهنگی در جامعه بوده که این جلسات مبنای خوبی برای طرح و کنکاش به ویژه ارائه راهکارها برای کاهش این‌گونه مسائل و آسیب‌های اجتماعی است.
میررضا مجیدی در ادامه با اشاره به موضوع جلسه تحقیر اجتماعی، آثار و پیامدها افزود: برای حل این مشکل در جامعه باید فرهنگ‌سازی لازم از سوی متولیان امر، نهادها و دستگاه‌های ذی‌ربط از همان دوران ابتدایی برای افراد جامعه و خانواده‌ها آموزش‌های لازم صورت گیرد.
گزارش فارس حاکی است، در این نشست همچنین تحقیر اجتماعی، آثار و پیامدها از سوی فاطمه گلابی عضو هیات علمی دانشکده حقوق و علوم اجتماعی دانشگاه تبریز مورد کنکاش و بررسی قرار گرفت.
همچنین در این جلسه برخی اعضای شرکت‌کننده به ارائه دیدگاه‌ها و نکته نظرات خود در خصوص تحقیر اجتماعی، آثار و پیامدها پرداختند.
جلسه هیات اندیشه‌ورز استان آذربایجان‌شرقی به همت معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تبریز و با مشارکت استانداری استان آذربایجان‌شرقی برگزار می‌شود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز