روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۰/۲۹
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 120
  • 639
  • 1,435,156
دانشگاه‌ها رشته دانش اطلاعات را جدی بگیرند

رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران گفت: رشته دانش اطلاعات بسیار وسیع است و از دروس آرشیو، آی تی و کتابداری تشکیل شده، از این رو وزارت علوم باید با ورود به این حوزه، دانشگاه‌ها را به جدی گرفتن این رشته وادار کند.
اشرف بروجردی درباره بازار کار رشته دانش اطلاعات اظهار داشت: در حال حاضر در جامعه تعداد کتابداران به نسبت تقاضای بازار کار بسیار اندک است چرا که به گرایش های رشته کتابداری در دانشگاه ها توجه نمی شود.
وی افزود: هنوز بسیاری از افراد اهمیت رشته کتابداری را در جامعه به درستی نمی دانند.
رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران با اشاره به امضای تفاهمنامه ای با دانشگاه تهران در خصوص ایجاد دوره دکتری رشته دانش اطلاعات گفت: در حال حاضر گرایش آرشیو داری در دوره دکتری تنها در دانشگاه الزهرا و در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه علامه طباطبایی تدریس می شود.
بروجردی یادآورشد: با آموزش رشته دانش اطلاعات در دوره ها و دانشگاه های مختلف شرایطی مهیا می شود که جوانان بتوانند در این دروس توانمند شوند.
به گفته وی، سازمان اسناد و کتابخانه ملی با برگزاری کارگاه های متنوع آموزشی در حوزه های کتابداری، مرمت کتاب، صحافی و آرشیو داری تلاش کرده تا دانشجویان را وارد میدان عمل وارد کند.
رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی با اشاره به کاربردی بودن تمامی کارگاه‌های آموزشی کتابخانه ملی خاطرنشان کرد: دوره های آموزشی این کتابخانه از نظر نوع آموزش به گونه ای است که افراد را وارد مرحله اجرا کرده و با بازار کار هماهنگ می‌کند.
بروجردی افزود: روزانه یک هزار و ۲۰۰ نفر از دانشجویان کشور از امکانات سازمان اسناد و کتابخانه ملی استفاده می کنند و این سازمان با آمادگی کامل از مراجعه کنندگان حمایت می کند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز