روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۸/۰۹/۲۴
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 469
  • 648
  • 1,189,821
دانشگاه آزاد قــانونمند عمل نکرد

معاون آموزشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در باره حاشیه هایی که در باره نتایج کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد به وجود آمد، گفت: نکته ای که برای این دانشگاه اتفاق افتاد و خوب نیست، آن است که قانون مند عمل نکرد.
مجتبی شریعتی نیاسر در حاشیه نشست خبری خود ، توضیحاتی درباره علت اعلام دیرهنگام نتایج کارشناسی ارشد از سوی دانشگاه آزاد ، مطرح کرد .
وی گفت: به طور طبیعی این مباحث برای تمام زیرنظام ها پیش می آید، نظام یکپارچه سنجش و پذیرش یعنی اینکه تمام زیرنظام ها باید از کانال سازمان سنجش عبور کنند. وقتی دانشگاهی قبل از سازمان سنجش، نتایج را اعلام می کند این مشکلات هم ایجاد می شود.
شریعتی نیاسر گفت: با وجود اینکه نباید نتایج را اعلام کنند اما دانشگاه آزاد به سرعت شش هزار و ۹۱۹ رشته محل را ظرف یک روز بررسی کرد، تعدادی از رشته محل ها حذف شد اما ۹۶ درصد رشته محل ها به تایید رسید. به همان دلیل که دانشگاه آزاد اوایل شهریور سال گذشته نتایج را اعلام کرد امسال هم می توانست این کار را بکند نه اینکه ۲۴ شهریور ماه نتایج را منتشر کند.
وی ادامه داد: داوطلبان هم در تمام رشته محل ها باید خودشان متوجه باشند که رشته محل های مورد نظرشان، قانونی و دارای مجوز باشد. اگر هم شبهه ای ایجاد شد، سعی در برطرف کردن این شبهه کنند.
معاون آموزشی وزارت علوم، گفت: دانشگاه آزاد ساعت هشت صبح ۲۴ شهریورماه سی دی اعلام نتایج را به دست سازمان سنجش رساند در حالی که نتایج را قبلاً اعلام کرده بود. هر رشته ای که از قبل مجوز داشته باشد به هیچ عنوان حذف نمی شود، رشته هایی که حذف شده است دارای مشکل بود.
وی در مورد تعیین تکلیف چهار هزار دانشجوی دانشگاه آزاد که انتخاب رشته کرده اند، گفت: دانشگاه و موسسه ای که به صورت ناهماهنگ و بدون مجوز پذیرش می کند خودش باید پاسخگو باشد. از زمانی که برخی از زیرنظام ها بدون هماهنگی اقدام به پذیرش دانشجو کرده اند، این مشکلات ایجاد شد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز