روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۱/۰۲
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 414
  • 753
  • 1,437,316
دانشگاه باید کارآفرین تربیت کند

رئیس دانشگاه علمی کاربردی آذربایجان شرقی با بیان این‌که دانشگاه باید کارآفرینان و عالمان عامل تربیت کند، افزود: دانشمندان، عالمان، نخبگان، کارآفرینان و صنعتگران باید خود را سربازان علم و صنعت کشور بدانند و برای اشتغال زایی و رفع مشکل بیکاری کمر همت ببندند .
فرزان قالیچی بیان کرد: اگر بخواهیم استقلال و آزادی داشته باشیم باید همواره تلاش کرده و سخت در تکاپو و جنبش باشیم، تا اقتصاد کشور شکوفا شود.
وی با اشاره به چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، گفت: با همت و پشتکار جوانان و دانشمندان غیور انقلاب در این چهل سال به دستاوردهای بزرگی دست یافتیم که در جهان بی نظیر بوده است و برای رسیدن به قله‌های پیشرفت باید بیش از پیش تلاش کنیم.
رئیس دانشگاه علمی کاربردی آذربایجان شرقی با اشاره به چالش‌ها و برخی از مشکلات کشور از جمله بی آبی و مشکلات زیست محیطی، گفت: دانشگاه‌ها باید تمام تلاش خود را برای رفع این مشکلات به کار بگیرند و برای حل این مشکلات برای خود ماموریت‌های مستقلی تعیین کنند؛ چرا که با آموزش و پژوهش می‌توان بر تمامی مشکلات فائق آمد.
معاون علمی واحد استانی آذربایجان شرقی نیز در این مراسم با اشاره به رسالت دانشگاه ها در توجه ویژه به مقوله‌های پژوهشی، اظهار کرد: رسالت و ماهیت دانشگاه جامع علمی کاربردی، تربیت نیروهای متخصص و مهارتی و تربیت نیروهای کارآفرین و مخترع است.
میر نریمان یوزباشی، به فعالیت‌های یکساله واحد استانی در حوزه پژوهشی اشاره کرد و افزود: امسال با همکاری‌ مراکز آموزشی توانستیم مجوز فعالیت ۵ مرکز رشد و خوشه‌های فناوری مراکز آموزشی را از سازمان مرکزی اخذ کنیم.
وی با اشاره به پتانسیل‌های مراکز آموزشی استان، گفت: آذربایجان شرقی یکی از چهار کارآفرین برتر کشوری دانشگاه جامع علمی کاربردی از واحد استانی بود که این نشان دهنده‌ی توانایی‌های بالای استان است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز