روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۲۷
روزنامه ساقی آذربایجان
دانشگاه تبریز در پی ارتقا جایگاه در بین دانشگاه‌های کشور

در آخرین رتبه‌بندی وبومتریکس دانشگاه تبریز در رتبه سیزدهم دانشگاه‌های کشور قرار گرفت.
وبومتریکس، رتبه بندی وب سایتهای دانشگاهها و موسسات آموزشی دنیا توسط آزمایشگاه سایبرمتریک (CINDOC) واحدی از انجمن ملی تحقیقات اسپانیا (CSIC) است.
این رتبه‌بندی بیش از ۲۴/۰۰۰ دانشگاه دنیا را بر اساس اطلاعات مبتنی بر وب آنها تحلیل کرده‌است.
وبومتریکس اولین بار در سال ۲۰۰۴ انجام شد و بر اساس شاخصی مرکب از چندین پارامتر تهیه شد؛ شاخص‌های وبومتریکس به این دلیل بوجود آمده‌اند که میزان توجه موسسات را به نشر اینترنتی نشان دهد. این رتبه‌بندی هر ساله در دی و تیرماه بروز می‌شود.
رتبه‌بندی وبومتریکس در سال دی ماه سال گذشته نشان می‌دهد که دانشگاه تبریز با صعود سه پله‌ای در بین دانشگاه‌های کشور از جایگاه شانزدهم به رتبه سیزدهم صعود کرده است.
دانشگاه علوم پزشکی تبریز نیز با صعود چهار پله‌ای نسبت به سال گذشته در رتبه پانزدهم دانشگاه‌های برتر کشور قرار گرفته است.
دانشگاه تبریز رتبه پنجم دانشگاه‌های جامع کشور
محمدرضا پورمحمدی در گفت‌وگو با خبرنگاران در خصوص رتبه دانشگاه تبریز در میان دانشگاه‌های کشور عنوان کرد: در این رتبه بندی دانشگاه‌های سراسری با دانشگاه‌های علوم پزشکی یکجا نوشته شده اند که با این توصیف نسبت به سال گذشته در همان جایگاه قرار داریم.
محمدرضا پورمحمدی ادامه داد: در بین دانشگاه‌های جامع دانشگاه تبریز رتبه پنجم را داراست و در این لیست جدیدی که منتشر شده دانشگاه‌های صنعتی و علوم پزشکی حضور دارند که اگر آنها را فاکتور بگیریم رتبه ما ارتقا یافته است.
رئیس دانشگاه تبریز بر اجرای برنامه‌هایی برای ارتقا رتبه دانشگاه تبریز در بین دانشگاه‌های کشور تاکید کرد.
دانشگاه تبریز یکی از دانشگاه‌های دولتی وابسته به وزارت علوم،تحقیقات و فناوری می‌باشد که در شهر تبریز واقع است.
این دانشگاه شامل ۲۲ دانشکده است و در کل دارای ۲۹ قطب علمی و مجتمع آموزشی می‌باشد. این دانشگاه در سال ۱۳۲۶ به عنوان دومین دانشگاه قدیمی ایران پس از دانشگاه تبریز، بنیان گذاشته شد. دانشگاه تبریز بزرگ‌ترین مرکز علمی در شمال غرب ایران می‌باشد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز