روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۱/۰۱
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 427
  • 693
  • 1,436,576
دانشگاه ها به سمت درآمدزایی از علم و فناوری حرکت کنند

منصور غلامی وزیر علوم تحقیقات و فناوری در حاشیه بازدید از پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم درباره بودجه دانشگاه ها در سال ۹۸ گفت: دولت ظرفیتی برای تدوین و تصویب بودجه دارد و آن بحث درآمد و هزینه است که در این خصوص کارهای تخصصی انجام شده است. اگر بیشتر از این بود حتماً اختصاص داده می شد.
وی افزود: ما باید مدیریت کنیم به نظر من در اختصاص بودجه به دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی نظر مثبت داشتند البته مدیران ما تصورشان این است که تا حد نهایی مساعدت شود تا بتوانند اهداف دانشگاه را محقق کنند اما ما در یک مجموعه در دولت هستیم و باید به دولت در راستای سیاست ها و برنامه ای که دارد کمک کنیم و بهترین استفاده را از امکانات محدود داشته باشیم.
غلامی تصریح کرد: دانشگاه ها نیز باید تلاش کنند از درآمدهایی که دارند، ظرفیت های های علمی و فناوری دانشگاه را توسعه بدهند.
محدودیت همیشه فرصت ایجاد می کند و ما امیدواریم این ظرفیت ها بیش از گذشته به فعلیت برسد و دانشگاه ها بتوانند سهم قابل توجهی از هزینه توسعه خود را از طریق محققان و پروژه های تحقیقاتی اجرایی کنند.
وزیر علوم درباره جشنواره فارابی نیز گفت: این جشنواره به زودی برگزار می شود و یکی از جشنواره های مهم وزارت علوم است و هدف از آن این است که یک الگوی برتر به جوانان در حوزه علوم انسانی معرفی کند و ما بتوانیم در این حوزه بیش از گذشته از جوانان استفاده کنیم.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز