روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۸/۰۳/۰۳
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 198
  • 801
  • 1,047,244
دانشگاه هنر تبریز، اولین دانشگاه تخصصی در حوزه هنرهای اسلامی

رییس دانشگاه هنرهای اسلامی تبریز گفت: دانشگاه هنر اسلامی تبریز، اولین دانشگاه تخصصی کشور در حوزه‌ی هنرهای اسلامی است.
محمدعلی کی نژاد در آیین اختتامیه چهل و یکمین دوره سراسری مسابقات قرآنی، با ارائه‌ی گزارشی از فعالیت‌های دانشگاه هنر، اظهار کرد: این دانشگاه برای اولین بار در کشور طبق رهنمودهای مقام معظم رهبری در سال ۱۳۷۸ تاسیس شد.
وی با بیان این‌که اغلب رشته‌های دانشگاه هنر تبریز برای اولین بار در کشور برنامه ریزی شده و به تصویب مراجع ذی‌صلاح رسید، افزود: پذیرش دانشجو دانشگاه هنر تبریز از طریق کنکور سراسری بوده و یک مقطعی است.
وی با بیان این‌که شروع کلاس‌های درسی برادران از مهرماه و کلاس‌های خواهران نیز از بهمن ماه است، گفت: دانشگاه هنر اسلامی تبریز اثرمحور و کارآفرین‌محور است و دانشجویان به تولید آثار هنری می‌پردازند.
وی با اشاره به این‌که تاکنون ۲۵۰۰ دانشجو از دانشگاه هنر اسلامی تبریز فارغ‌التحصیل شده‌اند، یادآور شد: رشته‌های تحصیلی این دانشگاه در شش دانشکده فعال و یک دانشکده تجسمی که از سال‌جاری اقدام به پذیرش دانشجو کرده، تدریس می‌شوند.
کی‌نژاد با بیان این‌که فعالیت‌های دانشگاه غالبا در خود دانشگاه انجام می‌شود، افزود: بخشی از فعالیت‌ها و آموزش‌ها نیز در خانه‌های قدیمی که به ثبت میراث فرهنگی رسیده‌اند، انجام می‌شود.
وی با بیان این‌که دانشکده هنرهای رایانه‌ای یا (چند رسانه ای و واقعیت مجازی) برای اولین بار در کشور در دانشگاه هنر راه‌اندازی شده است، متذکر شد: با توجه به این‌که فضای مجازی یکی از بسترهایی است که شبیخون های فرهنگی می‌تواند در آنجا اتفاق بیافتد، فعالیت‌های هنری در بستر رایانه بسیار حائز اهمیت است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز