روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۰۵
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 297
  • 744
  • 1,382,465
دانش‌آموز «تنبل» ناشی از ضعف سیستم آموزشی است

وزیر آموزش و پرورش گفت: شناخت استعدادهای ورزشی در بین دانش‌آموزان و بارور کردن این استعدادها می تواند در این راه نقش پررنگی داشته باشد.
فخرالدین احمدی دانش آشتیانی گفت‌: یکی از دروس مهم سند تحول که محور برنامه‌های وزارت آموزش و پرورش است، استعدادیابی و شایستگی است. رویکرد کلی آموزش و پرورش نسبت به گذشته تغییر کرده است، به این معنا که ما باید در برنامه‌هایمان به استعدادیابی و شایسته سالاری بپردازیم که لازمه آن تغییر در شیوه‌ها و محتواهای آموزشی است تا در این جهت گام برداریم.
وزیر آموزش و پرورش خاطر نشان کرد: ما باید با برنامه‌ریزی در مسیر درستی گام برداریم تا استعداد دانش‌آموزان ابتدا شناخته شود و سپس بارور شود. ما معتقدیم که ما در کشور دانش‌آموز تنبل نداریم و اگر این ذهنیت وجود دارد ضعف نظام آموزشی ما است که نتوانسته است بستری را فراهم کند تا استعداد دانش‌آموزان شکوفا شود.
وی افزود: اگر فردی استعداد ورزشی دارد ما باید زمینه رشد آن را نیز فراهم کنیم. در این باره لازم است که دانش‌آموزان در اموری که استعداد دارند پرورش یابند و این گونه نباشد که خانواده‌ها فقط به فکر رشد فرزندانشان در امور درسی باشند، چرا که ممکن است فرزندان آنها در برخی از رشته‌های ورزشی صاحب استعدادها باشند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز