روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۰۷
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 137
  • 969
  • 1,384,413
دانش آموز خراسانی در فکر فتح قله ۷۱۳۴ متری لنین

کوهنورد جوان خراسانی گفت: لنین ارتفاعی بیش از هفت هزار متر دارد اما می‌خواهم به زودی برای فتح آن کارم را آغاز کنم.
امیرمحمد دانایی در گفت و گو با خبرنگاران، در خصوص رزومه و عملکردش در رشته کوهنوردی اظهار کرد: در ۱۶ سالگی موفق شدم چهار بار قله دماوند را فتح کنم که سه مرتبه در تابستان و یک بار در زمستان این صعود رخ داد. می‌توانم به جرات بگویم که تمام قله‌های ایران را فتح کرده‌ام و نخستین نوجوان خراسانی بودم که توانست به چنین افتخاری برسد.هم‌اکنون نیز به دنبال آماده‌سازی خود برای شروعی دوباره هستم، زیرا می‌خواهم به همراه مربی‌ام، نعمت فرخنده، قله ۷۱۳۴ متری لنین در قرقیزستان را فتح کنم. فکر می‌کنم با فتح این قله نخستین نوجوان ایرانی باشم که به این مهم دست می‌یابد. این روزها در حال تمرینم ضمن اینکه می‌دانم که در صورت موفقیت در این صعود، به اردوی تیم ملی کشورمان نیز دعوت خواهم‌شد.
دانایی در خصوص اینکه چرا هم‌اکنون عضو تیم ملی نیست، تصریح کرد: تیم ملی در رده جوانان نداریم، تنها بزرگسالان و امیدها را شامل می‌شود که متاسفانه سنم هنوز به این مرحله نرسیده‌است. محصل هستم و دانش‌آموز مقطع سوم دبیرستانم. سعی می‌کنم ورزش کردن به درسم آسیبی نرساند.
کوهنورد جوان خراسانی در رابطه با واکنش خانواده‌اش به علاقه وی به کوهنوردی گفت: طبیعی بود که خانواده از همان ابتدا با توجه به خطراتی که این رشته ورزشی می‌تواند داشته‌باشد، مخالف بودند، اما وقتی علاقه من به این رشته را دیدند توانستم راضی‌شان کنم.
دانایی گفت: با فدراسیون که ارتباط خاصی نداشته‌ام اما باید از مربی‌ام نعمت فرخنده و همچنین زحمتکش، رییس هیات کوهنوردی استان و عباسی، رییس هیات کوهنوردی مشهد تشکر کنم که همکاری خوبی با من دارند. برای فتح لنین نیز فرخنده زحمات فراوانی کشید زیرا خودش فاتح این قله است و کارنامه درخشانی دارد. آرزویم این است که بتوانم در ۲۰ سالگی اورست را فتح کنم. هرچند آرزوی سختی است اما غیرممکن هم نیست و به فتح بلندترین قله دنیا امیدوارم.دانایی در رابطه با نیاز به جذب اسپانسر برای این رشته ورزشی تاکید کرد: نیاز به حمایت مالی داریم، اسپانسری ندارم و تنها شهرداری مرکز و منطقه سه تا حد توان خود به من کمک کرده‌اند. برای فتح لنین نیز به اسپانسر نیاز دارم تا بتوانیم کار را آغاز کنیم، اگر در این امر موفق نباشیم تصمیم گرفته‌ام که وام بگیرم تا پروژه به مشکل نخورد و منتفی نشود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز