روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۱۱
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 941
  • 1,066
  • 1,389,009
داور استقلال می‌خواست خداحافظی کند!

محمد حسین زاهدیفرد، داور برازجانی دیدار استقلال – گسترش فولاد اولین بار بود که بازی سرخابی ها را در لیگ برتر سوت می زد. که البته به خوبی از قضاوت این بازی برآمد.
این داور که از نظر چهره و قد به داور مشهور دانمارکی نیسلن شبیه است و در بوشهر او را با همین اسم صدا می زنند پیش تر برای پرسپولیس هم سوت زده بود. نه در لیگ برتر. بازی پرسپولیس – قشقایی که در آن بازی پرسپولیس باخت و در بازی استقلال – گسترش فولاد هم استقلال بازی دو بر صفر برده را با تساوی عوض کرد.
در برازجان محمد حسین را میثم صدا می زنند. این داور ۳۱ ساله، متاهل، مهندس مخابرات و در داوری بسیار جدی است. او از نونهالی به دنبال قضاوت و داوری بود و کار قضاوت را از بازی های نونهالان در شهر برازجان آغاز کرد. شروع به کار جدی داوری محمد حسین زاهدیفرد از لیگ ۳ بود و بعد از لیگ ۳ به لیگ ۲ و بعد از لیگ ۲ به لیگ یک آمد.
او دو فصلی است که از سوی حسین عسگری به قضاوت بازیهای لیگ برتر دعوت شده است. اما خیلی جدی گرفته نشد. با اینکه او فصل گذشته در لیست داوران الیت بود این فصل از لیست داوران الیت بیرون آمد و می خواست از داوری خداحافظی کند. به این بهانه که در دو سال اخیر همه بازی های سخت لیگ برتر را قضاوت کرده اما قضاوت بازی های حساس به او سپرده نمی شود و تازه از لیست الیت هم کنار گذاشته می شود.
در نهایت دوستان میثم او را از تصمیمش منصرف می کنند. با اینکه از لیست الیت بیرون آمده است بازی پرسپولیس –قشقایی را با روحیه سوت زد و از آنجایی که در این بازی خوب سوت زد برای اولین بار قضاوت بازی یکی از دو تیم استقلال – پرسپولیس را در لیگ برتر برعهده گرفت.
به زعم کارشناسان داوری او در صحنه ای که به خسوس – دروازه بان گسترش فولاد کارت قرمز مستقیم داد تصمیم درستی گرفت چرا که خسوس با ضربه ای که با سینه محسن کریمی زد سلامت او را به خطر انداخت و شاید این ضربه باعث مصدومیت شدید محسن کریمی می شد.
محمد حسین زاهدیفرد که به زبان انگلیسی مسلط است در بازی استقلال – گسترش هم به خاطر تیپ و قیافه اش و هم به خاطر قضاوتش به چشم آمد و شاید همین یک بازی کافی باشد که از این پس او را قاضی بازی های مهم ببینم. چه بسا همین بازی بهانه ای شود که دوباره در لیست الیت قرار گیرد و قدم در مسیر داوران موفق بگذارد. مثل علیرضا فغانی.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز