روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۹
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 286
  • 814
  • 1,336,022
داوطلبان مجاز از ۱۹ مرداد انتخاب رشته کنند اعلام نتایج نهایی کنکور در شهریور

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور از اعلام نتایج اولیه آزمون سراسری ۹۶ خبر داد و گفت: اسامی داوطلبان مجاز به انتخاب رشته آزمون سراسری ۹۶ بر روی سایت سازمان سنجش قرار گرفته است.
ابراهیم خدایی، رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در نشست خبری به آمار حاضرین شرکت در آزمون سراسری ۹۶ اشاره کرد و گفت: تعداد ۸۳۸ هزار و ۹۷۲ داوطلب در جلسه آزمون حاضر بودند که از این تعداد ۴۹۷ هزار و ۵۲۴ نفر زن و ۳۴۱ هزار و ۴۴۸ نفر مرد هستند. به عبارت دیگر ۳۰/۵۹ درصد داوطلبان زن و ۷۰/۴۰ درصد مرد در کنکور ۹۶ حضور داشتند.
خدایی افزود: از تعداد ۸۳۸هزار و ۹۷۲ نفر حاضر در جلسه آزمون سراسری ۸۳۸هزار و ۹۲۹ داوطلب مجاز به انتخاب رشته شده‌اند که از این تعداد ۴۹۷ هزار و ۵۰۴ نفر زن و ۳۴۱ هزار و ۴۲۵ نفر مرد هستند. بنابراین فقط ۴۳ داوطلب مجاز به انتخاب رشته آزمون سراسری نشده‌اند.
وی افزود: داوطلبان آزمون سراسری ۹۶ با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور می‌توانند از نتایج اولیه این آزمون مطلع شوند. این نتایج به صورت کارنامه تنظیم شده که در دسترس همه داوطلبان است.
رئیس سازمان سنجش آموزش کشور به نحوه انتخاب رشته آزمون سراسری اشاره کرد و گفت: داوطلبان مجاز با مطالعه دقیق دفترچه راهنمای انتخاب رشته که بر روی سایت سازمان سنجش قرار گرفته، می‌توانند از روز پنج‌شنبه ۱۹ مرداد تا دوشنبه ۲۳ مرداد انتخاب رشته کنند.
داوطلبان با توجه به دفترچه راهنما
انتخاب رشته کنند
او افزود: دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی آزمون سراسری از بعد از ظهر چهارشنبه ۱۱ مرداد بر روی سایت سازمان سنجش قرار داده شده است. داوطلبان می‌توانند با مطالعه دقیق دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی و با رعایت همه شرایط مندرج در دفترچه و اطلاعیه سازمان و استفاده از اطلاعات لازمی که سازمان سنجش در اختیار آنها قرار داده، شخصا کد رشته محل‌های تحصیلی مورد علاقه خود را انتخاب کنند. همچنین سازمان سنجش مدل شبیه‌سازی انتخاب رشته را در سایت قرار داده که داوطلبان با استفاده از آن می‌توانند به شکل آسان‌تری نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند.
خدایی با تاکید بر اینکه داوطلبان باید با توجه به دوره پذیرش، جنس و مقطع تحصیلی انتخاب رشته کنند، گفت: دفترچه راهنمای انتخاب رشته علاوه بر اینکه از طریق سایت این سازمان قابل دریافت است؛ از ساعت ۸ صبح روز دوشنبه ۱۶ مرداد درهمه باجه‌های روزنامه‌فروشی سراسر کشور توزیع می‌شود و داوطلبان با پرداخت هزار تومان این دفترچه را تهیه کنند.
نتایج نهایی کنکور شهریور اعلام می‌شود
رئیس سازمان سنجش آموزش کشور به ظرفیت پذیرش دانشجو اشاره کرد و گفت: ظرفیت پذیرش دانشجو در رشته‌های مختلف گروه‌های آزمایشی پنج‌گانه بدون احتساب دانشگاه آزاد اسلامی ۷۴۴هزار و ۴۱۸ نفر است که ۱۸۷هزار و ۷۳۱ داوطلب با آزمون و ۵۵۶هزار و ۶۸۷ نفر بدون آزمون پذیرش خواهند شد.
خدایی درباره اعلام نتایج نهایی کنکور ۹۶ گفت: فهرست اسامی پذیرفته‌شدگان نهایی کد رشته‌محل‌های تحصیلی مختلف آزمون سراسری در نیمه دوم شهریور از طریق سایت سازمان سنجش آموزش منتشر می‌شود. هم‌چنین کارنامه نهایی همه انتخاب رشته کنندگان نیز در دهه سوم شهریور بر روی سایت قرار می‌گیرد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز