روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۱۴
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 822
  • 1,575
  • 1,393,258
دختران بدسرپرست شناسایی می‌شوند

رییس گروه امور آسیب‌دیدگان اجتماعی سازمان بهزیستی گفت: دخترانی را که در خانواده‌های بدسرپرست و خانه‌های تیمی زندگی می‌کنند یا والدینی دارند که آنها را به باندهای مختلف می‌دهند، شناسایی و پس از در خانه‌های سلامت نگهداری می‌کنیم.
فرانک ایمانی، رییس گروه امور آسیب‌دیدگان اجتماعی سازمان بهزیستی کشور در گفت‌وگو با خبرنگاران در خصوص وضعیت کودکان کار و خیابان گفت: نمی‌توان به طور دقیق آمار کودکان خیابانی را اعلام کرد. متاسفانه به دلیل عدم وجود همکاری بین سازمان‌های مرتبط در حال حاضر تنها یک سوم کودکان کار تحت نظر سازمان بهزیستی قرار دارند.
رییس گروه امور آسیب‌دیدگان اجتماعی سازمان بهزیستی ادامه داد: در طول سال کودکان کار به NGOها و همچنین دیگر مراکز تحت نظر بهزیستی مراجعه می‌کنند و  به صورت مقطعی و چرخشی آموزش‌هایی می‌بینند. آمارهای مراجعه به این مراکز نشان می‌دهد که در سال گذشته در مجموع ۲۶۰۰ کودک کار به مراکز ما مراجعه کرده‌اند.
وی با اشاره به اینکه بسیاری از این کودکان و نوجوانان شب‌ها به محل استراحتی می‌روند که تا حدودی امن است، گفت: در سال گذشته تنها ۲۰۰ نفر از این کودکان به عنوان فرزندان بهزیستی به دلیل امنیت نداشتن در محل زندگی به مراکز نگهداری معرفی شدند.
ایمانی در مورد طرح‌هایی که بهزیستی برای دختران بد سرپرست در دستور کار قرار داده‌است؛ عنوان کرد: ما برای دخترانی که به عنوان کودکان کار در جامعه حضور دارند؛ برنامه‌های آموزشی و سازنده‌ای داریم، زیرا این نفرات هنوز به معنای واقعی آسیب ندیده‌اند و می‌توان از بروز مشکلات برای بسیاری از آنها جلوگیری کرد.
وی خاطرنشان کرد: دخترانی را که در خانواده‌های بدسرپرست و خانه‌های تیمی زندگی می‌کنند یا  والدینی دارند که آنها را به باندهای مختلف می‌دهند، شناسایی و پس از در خانه‌های سلامت نگهداری می‌کنیم.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز