روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۲/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
دختر ٢ساله؛ قربانی آزارهای پدر معتاد

مرد معتاد به شیشه که دختر خردسالش را با چاقو مورد ضرب‌وجرح قرار داده، در حالی در بازداشت به سر می‌برد که فرزند دوساله‌اش در کماست و پزشکان می‌گویند وضعیت جسمی مناسبی ندارد.
زنی جوان از اهالی حاجی‌آباد استان هرمزگان صبح روز یکشنبه ٢۶ آذر همراه فرزند بزرگش از خانه خارج شد تا او را به مدرسه ببرد. زن در حالی خانه را ترک کرد که دختر دوساله‌شان به نام یسنی را به شوهرش سپرده بود. این زن وقتی به منزل بازگشت دید کودکش غرق در خون است و حال مناسبی ندارد به‌این‌ترتیب کودک بلافاصله به بیمارستان فاطمه‌زهرا منتقل شد و پزشکان برای نجات جان او دست به کار شدند. آنها فهمیدند این دختر هدف ضربات جسمی برنده قرار گرفته و در شکم، ران، دست و پای وی آثار زخم مشهود است. این‌گونه بود که پلیس نیز از واقعه مطلع و پیش از هر اقدامی تحقیق از والدین کودک را آغاز کرد. در این میان معلوم شد پدر دختربچه مردی معتاد است. او بازداشت شد و وقتی تحت بازجویی قرار گرفت، به آزار دخترش اقرار کرد.
این متهم گفت: «من شیشه مصرف می‌کنم زمان حادثه نیز مواد کشیدم و از حالت طبیعی خارج شدم دچار توهم شده بودم و متوجه اعمال و رفتارم نبودم. وقتی به خودم آمدم تازه فهمیدم دخترم را با چاقو زده‌ام».در ادامه مشخص شد این مرد سابقه بیماری روانی دارد و چند بار در بیمارستان بستری شده است. همچنین معلوم شد مرد جوان از سال‌ها قبل انواع مواد مخدر را مصرف می‌کند و همین امر سبب شده بود زندگی خانواده‌اش به‌شدت تحت‌تأثیر قرار بگیرد.
متهم با صدور دستور قضائی بازداشت شد. از سویی پزشکان وقتی متوجه شدند دخترک به کما رفته است ترتیب انتقال او به بندرعباس را دادند و یسنی اکنون در بندرعباس تحت مراقبت‌های ویژه قرار دارد این در حالی است که حال وی به‌هیچ وجه مساعد نیست و احتمال دارد او جان خود را از دست بدهد.
مدیر روابط‌عمومی علوم پزشکی هرمزگان با اشاره به اینکه این کودک هم‌اکنون در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان شهید محمدی بندرعباس بستری است، تصریح کرد: این دختربچه از ناحیه شکم با جسم برنده به‌شدت مجروح و پس از اعزام به بیمارستان شهید محمدی بندرعباس اقدامات درمانی تخصصی برای نجات جانش در سریع‌ترین زمان ممکن انجام شد.
دکتر فاطمه نوروزیان تصریح کرد: این کودک پس از آسیب‌دیدگی از سوی پدرش با مشکلات تنفسی و خون‌ریزی شدید به بیمارستان حاجی‌آباد منتقل شد که مورد جراحی‌های اولیه قرار گرفت اما شدت جراحات و نیاز به اقدامات درمانی بیشتر سبب انتقالش به بیمارستان شهید محمدی بندرعباس شد.
وی با اشاره به اینکه پزشکان بیمارستان شهید محمدی بندرعباس به‌سرعت به جراحی روده و نواحی شکم پرداختند، اضافه کرد: با توجه به آسیب شدید ناشی از خون‌ریزی و کمبود اکسیژن مغز به مدت طولانی، سطح هوشیاری این کودک همچنان روی پنج قرار دارد که باید گفت اوضاع جسمی مناسبی ندارد.
نوروزیان با اشاره به اینکه درحال‌حاضر یسنی در بخش آی‌سی‌یو بیمارستان کودکان به سر می‌برد، بیان کرد: بخشی از روده باریک این کودک پاره شده بود و خون‌ریزی شدید داخلی داشت و در حال حاضر با پایان مراحل جراحی، کودک با دستگاه تنفس در بخش مراقبت‌های ویژه با همان هوشیاری ۵ بستری و تحت مراقبت است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز