روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۶
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 421
  • 798
  • 1,333,920
درآمد ۱۵۰ میلیارد دلاری عربستان از حج

کارشناسان پیش‌بینی کرده‌اند، درآمد سالیانه عربستان از محل حج و عمره تا سال ۲۰۲۲ به ۱۵۰ میلیارد دلار خواهد رسید.
اقتصاددانان پیش‌بینی کردند در سایه ادغام بلوک‌های اقتصادی در جهت برآورده‌کردن درخواست روزافزون برای حج و عمره، درآمدهای عربستان از این بخش تا سال ۲۰۲۲ میلادی به بیش از ۱۵۰ میلیارد دلار خواهد رسید.
«محسن الشزیف»، گفت: درآمد حاصل از حج، اقتصاد ملی را تقویت می‌کند و بنابراین باید یک برنامه یکپارچه برای کنترل درآمدها و منابع مالی اتخاذ شود تا در جهت طرح چشم‌انداز ۲۰۳۰ باشد.حج و عمره نه تنها یک بازار بزرگ برای مشاغل فصلی، بلکه برای شغل‌های پایدار است که اقتصاد اصلی حج و عمره را تشکیل می‌دهند. طرح ارائه شده برای میزبانی از سالانه ۳۰ میلیون گردشگر و زائر حج و عمره در عربستان تا سال ۲۰۳۰، آینه‌ای از تلاش و طرح‌های ما برای سامان‌بخشیدن به بازار مکه و مدینه و قرار دادن آن در یک چهارچوب اقتصادی سازماندهی شده است. در حالی که در سال ۲۰۱۶ میلادی، ۱۸ میلیون نفر به عربستان سفر کردند، بیشتر آنها برای شرکت در مراسم حج بوده و چشم‌انداز ۲۰۳۰ این کشور برای جذب توریست‌های داخلی و خارجی دیگر برنامه‌ریزی شده است. سعودی‌ها مدعی شده‌اند گردشگری تا سال ۲۰۳۰ بیش از ۱/۲ میلیون شغل در این کشور ایجاد می‌کند. در حال حاضر گردشگری که دومین صنعت بزرگ این کشور پس از نفت است و ۹۰۰ هزار نفر را به طور مستقیم شاغل کرده است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز