روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۲/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
درآمد ۱۳۶۸ میلیارد ریالی گمرکات استان

ناظر گمرکات آذربایجان‌شرقی از صادرات ۴۸۴ هزارتن کالا به ارزش بیش از ۴۰۷ میلیون دلار به ۹۰ کشور دنیا در سال گذشته خبر داد و گفت: در این مدت ۱۶۴ هزار تن کالا به ارزش بیش از۳۱۹ میلیون دلار از ۵۱ کشور دنیا وارد شده است.
علی‌اصغر عبا‌س‌زاده در گفت‌و‌گو با خبرنگاران اظهار داشت: در چهار ماهه سال گذشته ۱۹۳ میلیون و ۲۱۵ هزار و ۶۷۷ تن کالا به ارزش ۴۰۷ میلیون و ۶۹۰ هزار و ۵۶۶ دلار از طریق مبادی گمرکی استان صادر شده است.
وی افزود: صادرات کالا از مبادی گمرکی استان در مدت یاد شده نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر وزنی افزایش ۲۷ درصدی و از نظر ارزش ۲۰ درصد را نشان می‌دهد.
عباس‌زاده عمده اقلام صادراتی از طریق مبادی گمرکی استان را شامل مواد پلاستیکی و اشیاء ساخته شده، میوه و پوست مرکبات، شکلات و شیرینی، سوخت‌های معدنی روغن‌های معدنی و محصولات حاصل از تقطیر، شیشه و مصنوعات شیشه، مصنوعات از چدن، آهن یا فولاد، کاکائو و فرآورده‌های آن برشمرد.
وی گفت: این کالاها به بیش از ۹۰ کشور از جمله عراق، ترکیه، گرجستان، افغانستان، ارمنستان، ایتالیا، بلغارستان، پاکستان، امارات متحده عربی و جمهوری آذربایجان صادر شده است.
عباس‌زاده از واردات ۱۶۴ هزار و ۲۷۵تن کالا به ارزش ۳۱۹ میلیون و ۸۱۱ هزار و ۱۲۷ دلار از طریق مبادی گمرکی استان آذربایجان‌شرقی در چهار ماهه سال گذشته خبر داد و اضافه کرد: این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر وزن یک درصد و از نظر ارزش ۲۰ درصد کاهش نشان می‌دهد.
وی عمده کالاهای وارداتی از این مبادی گمرکی استان را ماشین آلات و وسایل مکانیکی اجزا و قطعات آنها، توتون و تنباکو، چوپ و اشیاء چوبی و زغال چوب، کاغذ و مقوا، ماشین‌آلات و دستگاه‌های برقی، مصنوعات از چدن و فولاد و فرآورده‌های خوراکی عنوان کرد.
عباس‌زاده گفت: این کالاها از ۵۱کشور از جمله ترکیه، چین، آلمان، امارات متحده عربی، ایتالیا، جمهوری کره، ارمنستان، ژاپن، لهستان، گرجستان پس از انجام تشریفات گمرکی وارد کشور شده است.
وی خاطرنشان کرد: در همین مدت بیش از ۴۵۲ هزار و ۶۹۵ مسافر از مبادی مرزی گمرکات استان تردد کرده‌اند که نسبت به مدت زمان مشابه سال قبل مسافران خروجی ۲ درصد کاهش و مسافران ورودی یک درصد افزایش داشته است.
عباس‌زاده گفت: درآمدهای وصولی گمرکات استان در چهار ماهه اول سال‌جاری را یک هزار و ۳۶۸ میلیارد و ۷۸۵ میلیون و ۳۱۶ هزار یال بوده که این رقم نسبت به مدت زمان مشابه سال قبل ۳۶ درصد کاهش داشته است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز