روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۰/۲۷
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 108
  • 761
  • 1,434,505
درج نام ایران به عنوان یکی از ابداع کنندگان هـــاکی

نام ایران به عنوان یکی از کشورهای ابداع‌کننده هاکی، به صورت رسمی در بخش تاریخچه سایت فدراسیون بین‌المللی‌هاکی(FIH) ثبت گردید.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون هاکی، با جمع‌آوری منابع و مستندات معتبر درخصوص پیشینه هاکی در دوران ایران باستان طی مدت زمان یکسال و به واسطه مذاکرات گسترده با فدراسیون بین‌المللی‌هاکی توسط دکتر علی بختیاری محقق و مسئول کمیته استعدادیابی فدراسیون هاکی، نام ایران به عنوان یکی از کشورهای ابداع‌کننده هاکی، به صورت رسمی در بخش تاریخچه سایت فدراسیون بین‌المللی‌هاکی(FIH) ثبت گردید.
در خصوص این اقدام شایسته و تاریخی، دکتر بختیاری ابراز داشتند: امیدوارم هاکی در داخل کشور وارد عرصه‌های جدیدی از تقاضا گردد و با تدریس و آموزش این رشته ناب و اصیل ایرانی در مراکز مختلف آموزشی و ورزشی شاهد گستردگی آن بصورت یکنواخت در بخش‌های آقایان و بانوان و در کلیه رده‌ها باشیم. جا دارد با یک تحقیق جامع به سمتی حرکت کنیم که مناطق مختلف کشور که از مبدعین این ورزش هستند را شناسایی و به جامعه هاکی کشور معرفی کنیم تا به رشد و شکوفایی هر چه بیشتر این ورزش کمک نماییم.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز