روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۱/۰۵
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 425
  • 826
  • 1,439,691
درختان قره داغ و اعتماد عمومی

هفته پیش تصاویر دلخراشی از بریدن درخت های چند ده ساله و ثمر ده و حمل آنها توسط تریلر ها و کامیون ها در منطقه قره داغ رسانه ای شد . این تصاویر به همت یک خبرنگار محلی انتشار عمومی یافت و افکار عمومی را به شدت نسبت به تخریب محیط زیست در آن منطقه حساس نمود. از رصد تلگرام و اینستاگرام می شد نوعی نگرانی از تکرار فاجعه دریاچه اورمیه را تشخیص داد . نگرانی ای که تا حدود زیادی قابل قبول و البته قابل تامل نیز بود . دلیل این نگرانی کاملا موجه است.
ده سال پیش هر کسی سخن از خشک شدن دریاچه بر زبان می آورد سریعا با اتهاماتی بی پایه مواجه می شد اما بعد از گذشت ده سال همه دیدند که چه اتفاقی افتاد و جان ۱۳ میلیون شهروند عملا در مخاطره افتاده است.
بعد از انتشار عمومی خبر ، متاسفانه مصاحبه ای از آقای نامدار مدیرکل منابع طبیعی استان در رسانه ها منتشر شد مبنی بر اینکه حتی یک اصله درخت از درختان جنگلی و یا به اصطلاح منابع طبیعی در میان این بارهای تجاری وجود ندارد و همه آنها متعلق به باغات شخصی اهالی هستند.
بسیاری از نخبگان نیز به این اظهارات اعتماد نمودند . اما بلافاصله در گروه ها و کانال های تلگرامی تصاویری منتشر شد که نشان میداد در میان بارهای توقیف شده ، درختان جنگلی نیز وجود داشته است.
با این تفاسیر لازم است مسئولین مربوطه نسبت به شفاف سازی این موضوع اهتمام ویژه ای داشته باشند . همچنانکه آقای آل هاشم نیز در نماز جمعه مطرح نمود، بهتر است کمیته ویژه ای برای بررسی ابعاد مختلف این ماجرا تشکیل شود تا افکار عمومی نگران یک بحران جدید محیط زیستی در استان نباشد.

غلامرضا منصوری

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز