روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۱۴
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 330
  • 1,575
  • 1,392,766
درخواست بویینگ از اوفک برای مجوز فروش هواپیما به آسمان ایر

پایگاه خبری بلومبرگ اعلام‌کرد، شرکت هواپیمایی بویینگ آمریکا برای معامله با شرکت هواپیمایی آسمان از اداره کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا (اوفک) درخواست مجوز برای این معامله کرده است.
بلومبرگ نوشت، شرکت هواپیمایی آسمان ایران که یک قرارداد سه میلیارد دلاری با بویینگ امضا کرده است، مطمئن است که این قرارداد با واکنش شدید واشنگتن روبرو نمی شود.
این در حالی است که به تازگی سنای آمریکا به پیشبرد لایحه ای رای داد که می تواند تحریم های جدیدی علیه جمهوری اسلامی بیاورد.
«امیررضا مصطفوی» سخنگوی شرکت هواپیمایی آسمان گفت: این شرکت در تهران برای خرید ۳۰ فروند هواپیمای ۷۳۷ با بویینگ قرارداد بسته که برای خرید ۳۰فروند دیگر نیز تمدید می شود.
به نوشته بلومبرگ، بویینگ نخستین هواپیماها را در سال ۲۰۲۲ به شرکت خصوصی یاد شده که بزرگ ترین مالک آن صندوق ملی بازنشستگی است، تحویل خواهد داد.
مصطفوی افزود: ما یک شرکت تجاری هستیم، همچنانکه بویینگ یک شرکت تجاری است. ما باهم معاملات تجاری و اقتصادی داریم و به سیاست کاری نداریم. در چنین فضایی، امور در جریان است و پیش می رود.شرکت بویینگ و آسمان نخستین بار در آوریل (فروردین-اردیبهشت) گذشته، چنین قراردادی را مطرح کردند.
قرارداد آسمان، دومین برنامه فروش هواپیمای شرکت بویینگ با یک شرکت هواپیمایی ایرانی از دهه ۱۹۷۰ است.نخستین قرارداد بویینگ با شرکت ایران ایر به مبلغ ۱۶/۶ میلیارد دلار بود.به نوشته بلومبرگ، قرارداد آسمان سیاست ایجاد اشتغال کارخانه ای دونالد ترامپ» رییس جمهوری امریکا را در برابرقول وی برای اتخاذ موضع سخت تر در برابر ایران قرار می دهد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز