روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۸
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 788
  • 721
  • 1,335,710
درخواست خانواده های شهدای آتش نشان «پلاسکو»

با گذشت هفت ماه از فاجعه هولناک آتش‌سوزی ساختمان پلاسکو و شهادت ۱۶ آتش‌نشان وچند شهروند، هنوز هم خانواده‌ها تحت پوشش بنیاد شهید قرارنگرفته و از حقوق قانونی‌شان برخوردار نشده‌اند.
مادر شهید رضا نظری یکی از جانفشانان پلاسکو در این باره به خبرنگار ان گفت: «با وجودی که آتش‌نشانان در عملیات‌های سخت جانشان را در راه نجات مردم از دست می‌دهند ولی متأسفانه این ایثارگران همچنان در فهرست شهدای بنیاد شهید قرار ندارند. این در حالی است که در زمان حادثه آتش‌سوزی ساختمان پلاسکو، رهبر معظم انقلاب هم در پیامی ضمن تحسین و تمجید از شهامت و فداکاری آتش‌نشانانی که در عملیات نجات مردم، خود دچار حادثه شده‌اند، آنان را شهیدان راه خدمت خواندند. همچنین رهبر معظم انقلاب مقرر کردند که شهدای آتش‌نشان به‌عنوان شهید منظور شوند.»
این مادر داغدار که مانند ده‌ها خانواده دیگر هنوز سوگوار عزیز از دست رفته‌اش است، ادامه داد: «با وجود تمامی این موارد، تاکنون هیچ اقدامی در خصوص تحت پوشش قرار گرفتن آتش‌نشانان شهید از جانب بنیاد شهید صورت نگرفته و این دستگاه دولتی اعلام کرده که برای ارائه خدمت و شهید نامیدن آنها هیچ تعهدی ندارد بلکه خود شهرداری موظف به ارائه خدمات به خانواده‌های این افراد است و در حال حاضر شهرداری موظف به ارائه خدمات به خانواده‌های شهدای آتش‌نشان است.»
وی با اشاره به خلأ قانونی در حمایت از خانواده‌های شهدای مجرد آتش‌نشان نیز گفت: «به دلیل خلأ قانونی، تنها همسر و فرزندان آتش‌نشانان شهید از حقوق مربوطه برخوردارند و پدران و مادران شهدا هیچ گونه حقوق مستمری دریافت نمی‌کنند. حتی اگر شهید مجرد بوده باشد، مزایای او از بین رفته و هیچ مستمری به پدر و مادر پرداخت نخواهد شد. این در حالی است که بنیاد شهید در شرایط مشابه به پدر و مادر شهید، حقوق و مزایای مربوطه را پرداخت می‌کند. با توجه به این مسائل ما خانواده‌های آتش‌نشانان تقاضا داریم برای رفع این خلأ قانونی و همچنین تحت پوشش قرار گرفتن این شهدا از سوی بنیاد شهید، اقدامات لازم صورت گیرد.»

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز