روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۱/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 101
  • 826
  • 1,439,367
درخواست غرامت ۶۰ میلیون دلاری خانم بــــازیگر

بازیگر مکزیکی که واسطه دیدار شان پن با بزرگ‌ترین قاچاقچی مواد مخدر بود، مقام‌های پیشین مکزیک را متهم به آزار سیاسی خود و درخواست ۶۰ میلیون دلار غرامت کرده است.
کیت دل‌کاستیو سال ۲۰۱۵ قرار ملاقات بازیگر هالیوودی را با خواکین گوسمان ملقب به ال‌چاپو هماهنگ کرد؛ خلافکاری که آن زمان تحت تعقیب پلیس آمریکا و مکزیک بود و محل اختفایش پس از دیدار با شان پن لو رفت. بعد از دستگیری ال‌چاپو، پلیس و مقام‌های امنیتی مکزیک سراغ دل‌کاستیو رفتند و گرچه او را متهم به همکاری با قاچاقچی معروف نکردند اما همین بازجویی‌ها کافی بود تا اعتبار بازیگر مکزیکی خدشه‌دار شود.
دل‌کاستیو نشستی خبری در مکزیک برگزار کرد و به خبرنگاران گفت: “من واسطه آن دیدارها بودم چون می‌خواستم یک مستند یا فیلمی درباره زندگی ال‌چاپو بسازم اما الان دیگر چنین قصدی ندارم. امروز با شان پن هم در ارتباط نیستم اما می‌دانم او به لو رفتن محل اختفای ال‌چاپو کمک و در واقع به من خیانت کرد. من چیزی درباره ماجرا نمی‌دانستم و به همین دلیل خیلی‌ها تصور کردند من ال‌چاپو را لو داده‌ام. برای این آزار سیاسی و لکه‌دار شدن شرافتم ۶۰ میلیون دلار غرامت می‌خواهم.”
این بازیگر مکزیکی با انتقاد شدید از رفتار ستاره هالیوودی در ماجرای دستگیری قاچاقچی بزرگ گفت: “رفتار او بسیار بد بود و زندگی من را به خطر انداخت.” دل‌کاستیو در عین حال با انتقاد شدید از رفتار دادستان‌های دولت مکزیک در دوره ریاست‌جمهوری انریکه پنا نیتو مدعی شد آنها با درز دادن اطلاعات نادرست درباره ارتباط عاطفی با گوزمان یا دست داشتن در قاچاق مواد مخدر باعث شده‌اند آسیب‌های جدی به حرفه و شغل او وارد شود.
دل‌کاستیو در چند سال اخیر از ترس بازجویی دوباره دور از سرزمین مادری خود زندگی می‌کرد اما با روی کار آمدن دولت آندرس مانوئل لوپس اوبرادور ملقب به آلمو از اول دسامبر، برای گذراندن تعطیلی‌های کریسمس به مکزیک بازگشته و امیدوار است اوضاع برایش بهتر از گذشته پیش برود.
محاکمه ال‌چاپو در نیویورک از مدتی پیش آغاز شده و در دادگاه او هنوز نامی از شان پن و کیت دل‌کاستیو به میان نیامده است. انتظار می‌رود قاضی فدرال قاچاقچی بزرگ مکزیکی را به زندان طولانی محکوم کند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز