روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۰۵/۳۰
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • کاربران حاضر: 0
  • بازدید امروز: 788
  • بازدید دیروز: 1,161
  • کل بازدید ها: 762,141
اخبار کوتاه

 درخواست قصاص ِزن همسرکش

برادر مرد جوان عراقی که در پی اختلاف‌های شدید خانوادگی، با شلیک گلوله همسرش کشته شده است، با حضور در دادسرای امور جنایی تهران خواهان قصاص همسر برادرش شد.
در این جنایت که ظهر ۹ اردیبهشت امسال در خیابان دولت-تهران-رخ داد، مرد ۴۲ ساله‌ای که از اتباع کشور عراق بود، با شلیک چند گلوله به قتل رسید.
تیم جنایی پایتخت پس از حضور در محل جنایت و بررسی دوربین‌های مداربسته مغازه‌های اطراف، تصویر زن جوانی را به دست آوردند که پس از جنایت گریخته بود. در ادامه مشخص شد این زن، همسر قربانی است.
بدین‌ ترتیب زن جوان شناسایی و بازداشت شد که در بازجویی به قتل همسرش اعتراف کرد و گفت: «من دختر مرد ثروتمندی هستم که پدرم پس از طلاق به طور عمده در خارج از کشورزندگی می‌کند. چند سال قبل با همسرم در جریان سفر به سلیمانیه عراق آشنا شدیم و بعد از آمدن به ایران از آنجا که پدرم با این ازدواج مخالف بود پنهانی به عقدش درآمده و صاحب دو فرزند شدیم. به دور از چشم پدرم و بدون اطلاعش در عراق زندگی می‌کنیم. چند روز قبل با اطلاع از اینکه پدرم قرار است به ایران بازگردد با همسرم به ایران آمدیم و قرار شد پدرم را در خانه یکی از بستگان نزدیک ببینم. اما شوهرم مدام مرا تحقیر می‌کرد و این تحقیرها باعث شد با اسلحه‌ای که از عراق مخفیانه به ایران آورده بود او را به قتل برسانم چراکه اگر او را نمی‌کشتم او مرا می‌کشت.»
با اعتراف‌های دختر جوان، او با دستور بازداشت موقت روانه زندان شد. روز گذشته برادر مقتول با حضور در دادسرای جنایی تهران و ضمن تسلیم شکایتی نزد بازپرس محسن مدیر روستا از شعبه ششم دادسرای امور جنایی تهران، خواهان قصاص قاتل برادرش شد.

 کشف جسد در گودبرداری

انتشاربوی شدید تعفن درمحل گودبرداری یک ساختمان قدیمی به کشف جسد مرد ناشناسی انجامید.
غروب چند روز پیش تعدادی از اهالی منطقه «دانشسرا»ی ورامین که از بوی تعفن درمحل گودبرداری ساختمان قدیمی به ستوه آمده بودند با سازمان آتش‌نشانی تماس گرفته و خواستار کمک شدند.
دقایقی بعد نیزمأموران ایستگاه مرکزی سازمان آتش‌نشانی با مراجعه به این منطقه و حضور در محل گودبرداری ساختمان قدیمی، به جست‌و‌جو پرداختند تا اینکه به جسد مردی کهنسال برخوردند که چندین روز از مرگش گذشته بود.
سرانجام با حضور مأموران پلیس، جسد از عمق چهارمتری بیرون کشیده شد و برای شناسایی هویت وتعیین علت اصلی مرگ به پزشکی قانونی انتقال یافت.

 مرگ شبانه چهارجوان

۴ مرد جوان هنگام حفر چاه در ساختمانی واقع درخیابان ولیعصرتهران، به علت ریزش ناگهانی دیواره سقوط کرده وبه طوردلخراشی جان باختند.
شامگاه چند روز قبل به دنبال اعلام خبرریزش چاه، مأموران ۳ ایستگاه آتش‌نشانی به محل حادثه واقع در خیابان ولی عصر(عج) – کوچه اسدی اعزام شدند.
درنخستین بررسی‌ها مشخص شد هر ۴ نفر مشغول حفر چاه در طبقه منفی ۳ یک ساختمان ۳ طبقه مسکونی – تجاری بودند که ناگهان به عمق ۸ متری سقوط کردند.
سخنگوی سازمان آتش‌نشانی تهران ضمن اعلام این خبروبا اشاره به اینکه هوای داخل چاه بواسطه وجود گازهای سمی بسیار آلوده بود، گفت: آتش‌نشانان پس از ایمن‌سازی محل با استفاده از تجهیزات مناسب وارد چاه شدند و پس از ۸ ساعت تلاش، سرانجام پیکرهای بی جان ۴ جوان ۲۱ تا ۲۸ ساله را از داخل چاه خارج کردند.
به گفته ملکی، عملیات امدادی نیروهای آتش‌نشان به دلیل کوچک بودن دهانه چاه بیش از ۸ ساعت طول کشید و نیروهای امدادی(آتش‌نشان، اورژانس و پلیس) در نهایت ساعت ۴ بامداد شنبه پس از خارج کردن اجساد از داخل چاه، محل را ترک کردند.
حال آنکه به نظرمی رسد این ۴ نفر به دلیل سمی بودن هوای داخل چاه و استنشاق گازهای سمی جان باخته‌اند که همزمان با انتقال اجساد به پزشکی قانونی، تحقیق دراین باره صورت خواهد گرفت.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میدهید!

باخبر شدن از
avatar

wpDiscuz
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز