روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۸/۰۱/۰۵
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • 0
  • 437
  • 532
  • 998,377
درصدد گسترش روابط با ایران هستیم

«عمران‌خان» نخست وزیر پاکستان در پاسخ به خبرنگار ان در اسلام‌آباد که درباره روابط با ایران سؤال کرده بود گفت: ایران کشور دوست و همسایه است که روابط دیرینه با این کشور داریم و در صدد هستیم این روابط را گسترش دهیم.
وی درباره همکاری اقتصادی با چین و عربستان افزود: چین و عربستان بسیاری از مشکلات اقتصادی پاکستان را حل کردند اما نمی‌توان جزئیات آن را فاش کند.
خان گفت: کشورهای دیگر هم ممکن است خواهان دریافت تسهیلاتی مانند چین و عربستان باشند بنابراین نمی‌تواند جزئیات را در این زمینه فاش کند.
عمران خان ادامه داد: تا این حد می‌توانم به سوأل شما پاسخ دهم که سرمایه گذاری چین و عربستان در پاکستان قطعی است و پکن بسته کمکی که ارائه کرد به هیچ کشوری پرداخت نشده است.
خان در ادامه این نشست خبری در پاسخ به خبرنگاران گفت: فساد مالی ثروتمند‌ترین کشورها را با بحران مواجه کرد بنابراین از هیچ اقدامی در این زمینه کوتاهی نخواهیم کرد.
وی با اشاره به برنامه ۱۰۰ روزه دولت که قبل از انتخابات وعده داده شده بود اظهار داشت: در برنامه ۱۰۰ روزه مشکلات ۷۰ ساله پاکستان حل نمی‌شود اما تمام تلاش خود را برای بازگرداندن ثروت مردم از خارج کشور به کار خواهیم برد.
خان تأکید کرد: از ایران و تمام کشورهای خارجی دعوت به عمل می‌آوریم که از فرصت سرمایه‌گذاری در پاکستان استفاده کنند.برای سرمایه‌گذاری خارجی تسهیلات ویژه فراهم شده است.
خان گفت: ما علیه هیچ سیاستمدار یا حزب سیاسی وارد عمل نمی‌شویم و فقط به دنبال ریشه‌کن کردن فساد مالی در پاکستان هستیم.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز