روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۰/۲۸
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 10
  • 639
  • 1,435,046
درمان اضطراب با هدف گیری پروتئین مغز

محققان موسسه مکس پلانک آلمان پروتئین جدیدی را در مغز شناسایی کردند که کلید درمان هدفمند اضطراب است.
در این تحقیقات از پروتئین IgSF9b استفاده شد که به تازگی شناسایی شده و نوعی پل ارتباطی بین سیناپس های مهارکننده ایجاد می کند و قادر است اثر مهارکنندگی سیناپس ها را خنثی کند.
داروهای مورد استفاده برای درمان اضطراب از آنجا که بر تمام سیسناپس های مهارکننده اثر می گذارند، دارای اثرات جانبی نامطلوب از جمله خواب آلودگی و عدم تمرکز هستند. اما استفاده از داروهای هدفمند برای خنثی کردن برخی از سیناپس های مهارکننده می تواند این اثرات جانبی را از بین ببرد.
محققان به منظور بررسی عملکرد این پروتئین، با دستکاری ژنتیکی موش هایی مبتلا به اضطراب ساختند. این موش ها به جای گشت و گذار در محفظه نگهداری، به گوشه ای خزیده و در انزوا به سر می برند. سپس محققان تولید پروتئین IgSF9b را در مغز موش های مسدود کردند و در نتیجه این اقدام عوارض اضطراب به طور کامل از بین رفت. با انجام بررسی های بعدی مشخص شد این تغییر رفتار حاصل بهبود عملکرد سیناپس های مهارکننده است.
محققان معتقدند داروهای جدید با هدفگیری پروتئین IgSF9b می توانند اضطراب را بدون عوارض جانبی داروهای موجود و با کارآیی بیشتری درمان کنند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز