روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۱۱
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 949
  • 1,066
  • 1,389,017
درمان بیماری «کولیت روده» با داروی آرتروز

مطالعه جدید نشان می دهد افراد مبتلا به بیماری روده «کولیت اولسراتیو» که به خوبی به درمان های دیگر واکنش نشان نمی دهند ممکن است باداروی رایج آرتروز موسوم به Xeljanz (tofacitinib) تسکین یابند.
بیماری کولیت اولسراتیو، بیماری مزمن التهاب روده است. این بیماری موجب التهاب، سوزش، تورم و زخم های روی پوشش داخلی روده بزرگ می شود. علائم آن شامل اسهال همراه خون، چرک و درد شکم است.دکتر ویلیام سندبورن، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه کالیفرنیا، در این باره می گوید: «هنوز نیاز اساسی به درمان های جدید برای بیماران مبتلا به کولیت اولسراتیو وجود دارد.»
به گفته سندبورن، «درمان با tofacitinib خوراکی احتمالا گزینه درمانی جدیدی برای بیماران مبتلا به کولیت اولسراتیو متوسط تا شدید خواهد بود و ما منتظر تایید سازمان غذا و دارو آمریکا هستیم.»
محققان بر روی بیش از ۱۷۰۰ فرد مبتلا به کولیت اولسراتیو به طورتصادفی آزمایشاتی انجام دادند. که در دو آزمایش اول، ۱۱۰۰ بیماری که به درمان های قراردادی واکنش نشان نداده بودند، به مدت ۸ هفته و دو بار در روز Xeljanz یا دارونما دریافت کردند.در سومین آزمایش، در حدود ۶۰۰ بیماری که به Xeljanz واکنش نشان داده بودند به مدت یک سال دوز دارویی ۵ میلیگرم یا ۱۰ میلیگرم دریافت کردند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز