روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۰/۲۸
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 631
  • 761
  • 1,435,028
درمان تومورهای سرطانی استخوان با تشخیص به موقع

یک فوق تخصص جراحی تومورهای ارتوپدی به لزوم تشخیص به موقع تومورهای بدخیم استخوانی تاکید کرد و گفت: در صورتیکه تومورهای سرطانی استخوانی زود تشخیص داده شود تا ۸۰ درصد قابل درمان است.
سام حاج علیلو سامی، اظهار داشت: تشخیص زودرس و مراجعه بموقع به مراکز درمانی مجهز، مهمترین اقدام درمانی برای این بیماری است.
وی شایع ترین علامت تومورهای بدخیم استخوان را درد به خصوص در اطراف مفاصل زانو اعلام کرد و افزود: مردم باید به دردهای استخوانی در سنین ۱۰ تا ۲۰ سالگی توجه جدی داشته باشند.
عضو انجمن جراحان ارتوپدی ایران با اشاره به اینکه تومورهای بدخیم استخوان در سنین ۱۰ تا ۲۰ سالگی بیشتر مشاهده می شوند، گفت: این بیماری در این سنین نسبت به سایر دوره های زندگی افراد، بروز بیشتری دارد.
حاج علیلو سامی، عوامل محیطی، یکسری از گازهای شیمیایی و محلول شیمیایی و نیز اشعه های یونیزان را از عومل تحرک کننده استخوان اعلام کرد.
رییس بخش تومورهای ارتوپدی دانشگاه علوم پزشکی ایران اظهار داشت: این بیماری در اثر جهش های ژنتیکی در سلول های استخوان ساز به وجود می آید.
وی با اشاره به اینکه استخوان هم مانند هر بافت دیگری در بدن دچار تومور می شود، گفت: حدود ۶۰ از بیماران در طی دوره درمان دچار مشکلات درمانی مانند عود بیماری یا سرایت آن به سایر ارگان های بدن به خصوص ریه ها می شوند.
حاج علیلو سامی با اشاره به اینکه از تعداد مبتلایان به این بیماری در کشور آمار دقیقی گزارش نشده است، گفت: پیش بینی می شود سالانه حدود ۸۰۰ مورد جدید ابتلا به تومورهای بدخیم اولیه استخوان در کشور شناسایی می شوند.
فوق تخصص جراحی تومورهای ارتوپدی اظهار داشت: ابتلا به این بیماری در بین زنان و مردان ایرانی تقریبا برابر بوده و شیوع آن در استان خاصی گزارش نشده است.
وی ادامه داد که در حال حاضر کلیه امکانات لازم برای درمان تومورهای بذخیم ارتوپدی در داخل کشور فراهم شده و نیازی به اعزام این بیماران به خارج از کشور نیست.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز