روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۸
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 86
  • 814
  • 1,335,822
درمان سرطان به وسیله تحریک سیستم ایمنی بدن

محققان دانشگاه ایلینویز شیکاگو دریافتند که افزایش مواد شیمیایی کیتوکین معروف به لایت در موش‌های مبتلا به سرطان روده، سلول‌های کشنده سرطانی در سیستم ایمنی بدن را فعال کرده و باعث کوچک شدن تومورهای سرطانی در کبد می‌شود.
میزان محرک شیمیایی ایمنی لایت در بدن مبتلایان به سرطان روده ناچیز است. سرطان روده دومین عامل مرگ ناشی از سرطان در ایالات متحده است و با وجود پیشرفت‌های درمانی بیماران مبتلا به آن مدت زیادی دوام نمی آوررند.
بر اساس گفته دکتر آجانی میکر، دانشیار بخش جراحی کالج پزشکی UIC، در بیشتر افراد مبتلا به این نوع سرطان که به کبد نیز سرایت کرده درمان‌های رایج نقش مسکن را داراست و اثربخش نیستند. در حالی که نتایج مطالعات نشان می‌دهد ایمنی تراپی(ایمن درمانی) روشی امیدبخش برای سرطان‌های پیشرفته می باشد، اما در درمان سرطان‌های معده و روده خیلی اثربخش نبوده است.
دکتر میکر افزود: این مطالعه هیجان‌انگیز است، زیرا به نقش ایمنی‌تراپی در درمان سرطان روده می‌پردازد. این مطالعه کارکرد سیستم ایمنی بدن را برای شناسایی و حمله به تومور و همچنین محافظت در برابر شکل‌گیری تومور جدید دنبال می‌کند.
وی و همکارانش مطالعه بر تومور سرطانی روده را در نوعی از موش که سیستم ایمنی دست نخورده‌ای داشت شروع کردند. وقتی تومورها بزرگ شدند موش‌ها را به دو گروه تقسیم کردند و به یک گروه کیتوکین لایت دادند. تومورهایی که در معرض لایت بودند مورد هجوم سلول‌های معروف به تی قرار گرفتند که موجب کاهش سریع سایز آن ها شد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز