روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۸/۰۹/۲۵
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 564
  • 530
  • 1,190,446
دریاچه ارومیه از حالت سیر قهقرایی خارج شده است

محمودی گفت: در مجموع، وضعیت دریاچه اورمیه از آن حالت سیر قهقرایی شدید خود خارج شده و آن سیر متوقف شده است.
ستار محمودی سرپرست وزارت نیرو در گفت‌وگو با خبرنگار ان درخصوص آخرین وضعیت سرمایه‌گذاری خارجی در صنایع برق و آب گفت: صنایع آب و برق، از جمله صنایع سرمایه‌بر هستند. ما در حال حاضر، از نظر تامین منابع خارجی حدود ۱۰ میلیارد یورو در قالب توافق‌نامه‌ها و پیش‌قراردادهایی در مرحله انجام داریم که در حال طی کردن روال قانونی و اداری از نظر بررسی‌های کارشناسی هم در وزارت نیرو و هم در وزارت امور اقتصادی و دارایی است.
وی درخصوص سرمایه‌گذاری‌های داخلی در صنایع آب و برق نیز اظهار داشت: خوشبختانه در دولت یازدهم موفق شدیم در حوزه آب و فاضلاب بیش از چهار هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری بخش خصوصی داخلی را جذب کنیم و در حال حاضر نیز با اقدامات انجام شده، منابعی را حدود دو هزار میلیارد تومان امسال از طریق بخش خصوصی در حوزه آب و فاضلاب جذب می‌کنیم.
محمودی ادامه داد: ان‌شاالله در همین ماه یا در ماه آتی، طی مراسمی با حضور مقامات ارشد کشوری از این سرمایه‌گذاری‌ها پرده‌برداری و توافقات اجرایی می‌شود.
وی درخصوص آخرین وضعیت دریاچه اورمیه نیز تصریح کرد: بارش‌های یک ماه گذشته بر حوزه دریاچه اورمیه تاثیرات محدودی داشته است؛ به گونه‌ای که در مقایسه با ماه قبل از آن، پایین‌روی سطح دریاچه را نداشته‌ایم اما در کل، وضعیت دریاچه اورمیه با مجموعه اقدامات صورت گرفته در حوزه‌هایی مانند رهاسازی آب از سدها، انتقال آب و… به تدریج سهم زیست محیطی دریاچه اورمیه حفظ می‌شود.
سرپرست وزارت نیرو با بیان اینکه برای انتقال آب تا پایان سال آینده بخش‌های دیگر نیز عملیاتی خواهند شد، خاطرنشان کرد: در مجموع، وضعیت دریاچه اورمیه از آن حالت سیر قهقرایی شدید خود خارج شده و آن سیر متوقف شده است.
وی با اشاره به کاهش بارش در حوزه دریاچه اورمیه طی سال گذشته ابراز داشت: مشکلی که سال گذشته با آن روبه‌رو بودیم، کاهش ۳۸ درصدی بارش در حوزه دریاچه اورمیه بود. بخشی از این کمبود از طریق استفاده از منابع موجود در منطقه جبران شد. امیدوار هستیم نزولات جوی‌اش بهتر از سال قبل باشد. البته برنامه‌هایی تنظیم شده است. امیدوارم نزولات بیشتر جوی نیز به ما برای بهتر شدن شرایط کمک کند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز