روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۰۶
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 44
  • 969
  • 1,384,320
دریاچه ارومیه دوباره احیا می‌شود

مشاور وزیر نیرو گفت: سطح آب دریاچه ارومیه نسبت به سال گذشته ۳۶ سانتی‌متر افزایش یافته و مهمترین اولویت دولت و وزارت نیرو احیای دریاچه ارومیه است.
محمد حاج‌رسولی‌ها اظهار داشت: مهمترین اولویت وزارت نیرو احیای آب دریاچه ارومیه است که در این زمینه نسبت به سال گذشته سطح آب دریاچه ارومیه ۳۶ سانتی‌متر افزایش یافته است.
وی با اشاره به اینکه احیای دریاچه ارومیه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، افزود: در این زمینه دولت و وزارت نیرو پروژه‌ها و طرحهای مختلفی را تعریف کرده‌اند تا با اجرای این طرحها دریاچه ارومیه مجددا احیا شود و علاوه بر آن اقدامات قابل توجهی برای احیای این دریاچه انجام شده است. انتقال آب از دریاچه‌ها و سدها به دریاچه ارومیه نیز یک برنامه اساسی است که در این زمینه تاکنون اقدامات خوبی انجام شده و رفته رفته انتظار می‌رود دریاچه ارومیه با برنامه‌های اساسی دوباره احیا شود.
حاج‌رسولیها تصریح کرد: اجرای پروژه‌های مرزی در بخش آب از اهمیت بالایی برخوردار است که در این زمینه پروژ‌ه‌های مختلفی در استانهای کشور تعریف شده که با جدیت این پروژه‌ها اجرایی می‌شود.
وی بیان کرد: دریاچه‌ها و سدهای کشور برای منطقه بسیار مهم و ضروری است، چرا که موضوع آب امروز به یک بحث اساسی در کشور تبدیل شده و همگان باید با مدیریت جهادی بتوانند در مدیریت آب اقدامات اساسی انجام دهند تا بتوانیم با بحران آب در کشور مقابله کنیم.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز