روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۰/۲۷
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 665
  • 771
  • 1,434,301
دریاچه ارومیه سیاسی شده است

روح‌الله حضرت‌پور با اشاره به اظهارات رئیس سازمان حفاظت محیط زیست مبنی براینکه با خشک شدن دریاچه ارومیه زندگی ۵ میلیون نفر در معرض تهدید قرار می‌گیرد، گفت: رئیس‌جمهور هفته گذشته با حضور در جلسه شورای اداری ارومیه برخلاف وعده‌های قبلی خود زیر قولش زد و تنها با منت اعلام کرد؛ ما برای تثبیت دریاچه ارومیه کمک کرده‌ایم در حالی که قول احیای این دریاچه را داده بود.
نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: رئیس‌جمهور در سال ۹۲ قول داده بود که اولین مصوبه در دولت دوازدهم درباره دریاچه ارومیه باشد البته دولت تا حدودی هم طی این سال‌ها کمک کرد اما در جلسه شورای اداری صریحا و با منت گفت تنها به تثبیت وضعیت فعلی این دریاچه کمک می‌کند و این در حالی که وضعیت دریاچه ارومیه تثبیت هم نشده و دولت هم دیگر نمی‌خواهدکمک کند.
عملکرد منفی جهاد کشاوری برای
احیای دریاچه ارومیه تاثیرگذار بوده است
وی افزود: بنده چند ماه پیش در نامه‌ای به مقام معظم رهبری خواستار توجه و کمک برای احیای دریاچه ارومیه شدم، آنها هم نامه را به رئیس جمهور ارجاع دادند و روحانی هم با نظر مثبت خود برای تخصیص بودجه از صندوق توسعه ملی این نامه را به نوبخت داد.
حضرت‌پور با بیان اینکه دیگر جلسات کارگروه احیای دریاچه ارومیه، کنفرانس و جلسه برای احیای دریاچه ارومیه تاثیر ندارد و باید برنامه‌ریزی جدی صورت بگیرد، گفت: متاسفانه عملکرد بد و منفی وزارت جهاد کشاوری در جریان احیای دریاچه ارومیه بسیار تاثیرگذار بوده است، این وزارتخانه بودجه ستاد احیای دریاچه ارومیه را صرف ساخت و ساز، خرید تجهیزات و لوازم، ماشین، شرکت آب و فاضلاب و … کرده است در حالی که این بودجه را باید برای آبیاری قطره‌ای وکمک به صرفه‌جویی آب و کشاورزان هزینه می‌کرد لذا وضعیت دریاچه ارومیه آنطورکه باید پیشرفت نکرد.
وی اظهار کرد: وزارت جهاد کشاورزی هیچ همکاری را با مسئولان استانی ندارد و مصوبه‌های ستاد احیا را جدی نمی‌گیرد که این موضوع به ضرر منطقه بوده است.
وی با تاکید براینکه موضوع دریاچه ارومیه سیاسی شده است، گفت: مسئولان هر زمان بیکار می‌شوند درباره دریاچه ارومیه مصاحبه می‌کنند، ما نمایندگان ارومیه به طور حتمی موضوع احیای دریاچه ارومیه و اقدامات منفی وزارت جهاد کشاورزی را در این مورد طی سوالی از حجتی مطرح و پیگیری خواهیم کرد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز