دریاچه ارومیه سیاسی شده است

روح‌الله حضرت‌پور با اشاره به اظهارات رئیس سازمان حفاظت محیط زیست مبنی براینکه با خشک شدن دریاچه ارومیه زندگی ۵ میلیون نفر در معرض تهدید قرار می‌گیرد، گفت: رئیس‌جمهور هفته گذشته با حضور در جلسه شورای اداری ارومیه برخلاف وعده‌های قبلی خود زیر قولش زد و تنها با منت اعلام کرد؛ ما برای تثبیت دریاچه ارومیه کمک کرده‌ایم در حالی که قول احیای این دریاچه را داده بود.
نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: رئیس‌جمهور در سال ۹۲ قول داده بود که اولین مصوبه در دولت دوازدهم درباره دریاچه ارومیه باشد البته دولت تا حدودی هم طی این سال‌ها کمک کرد اما در جلسه شورای اداری صریحا و با منت گفت تنها به تثبیت وضعیت فعلی این دریاچه کمک می‌کند و این در حالی که وضعیت دریاچه ارومیه تثبیت هم نشده و دولت هم دیگر نمی‌خواهدکمک کند.
عملکرد منفی جهاد کشاوری برای
احیای دریاچه ارومیه تاثیرگذار بوده است
وی افزود: بنده چند ماه پیش در نامه‌ای به مقام معظم رهبری خواستار توجه و کمک برای احیای دریاچه ارومیه شدم، آنها هم نامه را به رئیس جمهور ارجاع دادند و روحانی هم با نظر مثبت خود برای تخصیص بودجه از صندوق توسعه ملی این نامه را به نوبخت داد.
حضرت‌پور با بیان اینکه دیگر جلسات کارگروه احیای دریاچه ارومیه، کنفرانس و جلسه برای احیای دریاچه ارومیه تاثیر ندارد و باید برنامه‌ریزی جدی صورت بگیرد، گفت: متاسفانه عملکرد بد و منفی وزارت جهاد کشاوری در جریان احیای دریاچه ارومیه بسیار تاثیرگذار بوده است، این وزارتخانه بودجه ستاد احیای دریاچه ارومیه را صرف ساخت و ساز، خرید تجهیزات و لوازم، ماشین، شرکت آب و فاضلاب و … کرده است در حالی که این بودجه را باید برای آبیاری قطره‌ای وکمک به صرفه‌جویی آب و کشاورزان هزینه می‌کرد لذا وضعیت دریاچه ارومیه آنطورکه باید پیشرفت نکرد.
وی اظهار کرد: وزارت جهاد کشاورزی هیچ همکاری را با مسئولان استانی ندارد و مصوبه‌های ستاد احیا را جدی نمی‌گیرد که این موضوع به ضرر منطقه بوده است.
وی با تاکید براینکه موضوع دریاچه ارومیه سیاسی شده است، گفت: مسئولان هر زمان بیکار می‌شوند درباره دریاچه ارومیه مصاحبه می‌کنند، ما نمایندگان ارومیه به طور حتمی موضوع احیای دریاچه ارومیه و اقدامات منفی وزارت جهاد کشاورزی را در این مورد طی سوالی از حجتی مطرح و پیگیری خواهیم کرد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از