روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۲/۲۷
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • 0
  • 786
  • 889
  • 993,817
دریاچه ارومیه قابل برگشت به شرایط قبلی نیست فکر درآمدزایی از نمک آن باشیم

راضیه لک رئیس سازمان زمین شناسی و منابع معدنی کشور که برای مراسم تجلیل از صنعتگران استان به ارومیه سفر کرده بود، در آمفی تئاتر اتاق بازرگانی این شهر از قابل احیا نبودن دریاچه ارومیه سخن گفت.
وی در این مراسم گفت: دریاچه ارومیه به دلیل افزایش بیش از حد میزان شوری قابل بازگشت به شرایط اولیه خود نخواهد بود و باید برای درآمدزایی از آن و اشتغال، به مانند دریاچه نمک آمریکا از آن استفاده کنیم.
این درحالیست لک در سال ۹۰ در گفت و گویی از خشک نشدن این دریاچه در هیچ برهه‌ای از تاریخ گفته و افزوده بود: شواهدی برای خشکی کامل دریاچه در دوره‌های دیگر تاریخ (از حداقل ۲۳ هزار سال پیش تاکنون) پیدا نکرده ایم و خوشحال خواهم شد که میزگرد‌هایی برقرار شود و محققانی که دلایلی برای خشک شدن دریاچه‌ی ارومیه در برهه‌هایی از تاریخ دارند، دلایلشان را بیاورند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز