روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۰/۲۹
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 121
  • 639
  • 1,435,157
در انتخابات ۹۶ یک رای بـــاطل نشد

وزیر کشور گفت: در مورد شکایت‌های انتخابات ریاست جمهوری باید یک روزی مفصل صحبت کنم. از اصل شکایات ما همیشه استقبال کرده‌ایم و دلیلش این است که یکی از مراحل نظام دموکراسی همین است که اگر کسی اعتراض دارد بتواند اعتراض خود را عنوان کند. دوم اینکه به کار خودمان صددرصد اعتماد داشته باشیم.
عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در همایش یکصدمین سال تلاش؛ مدیریت هوشمند هویت ایرانیان و تشکیل ثبت احوال، که در وزارت کشور برگزار شد ضمن تقدیر از عملکرد کارکنان ثبت‌احوال در انتخابات کشور گفت: در فضاهای مهم مثل انتخابات مجلس شورای اسلامی، مجلس خبرگان رهبری، شوراهای شهر و روستا و ریاست جمهوری انصافا ثبت‌احوال خوب درخشید.
وی ادامه داد: در همین انتخابات (ریاست جمهوری اخیر) خیلی ادعا شد که اتفاقاتی افتاده و شکایات زیادی شد. به گونه‌ای که اگر یادتان باشد انتخابات ریاست جمهوری در ساعت ۱۲ شب آخرین روز فرصت اعلام شد. خیلی‌ها نگران بودند که این اعلام رای که طولانی شده است برای چه چیزی است.
وزیر کشور با اشاره به تبلیغات رسانه‌ای و روزنامه‌ای در زمان اعلام رای انتخابات ریاست جمهوری بیان داشت: درمورد شکایت‌های انتخابات ریاست جمهوری باید یک روزی مفصل صحبت کنم. از اصل شکایات ما همیشه استقبال کرده‌ایم و دلیلش این است که یکی از مراحل نظام دموکراسی همین است که اگر کسی اعتراض دارد بتواند اعتراض خود را عنوان کند. دوم اینکه به کار خودمان صددرصد اعتماد داشته باشیم.
رحمانی فضلی خاطرنشان کرد: برخی از دوستان می‌پرسیدند که چه زمانی اعلام می‌شود؛‌ من با آرامش می‌گفتم هر وقت بشود و بالاخره فرصت ۱۰ روزه وجود دارد. یک رای باطل نشد و یک صندوق به هم نخورد.
وی با اشاره به موضوع اعتراض‌ها در انتخابات ریاست جمهوری گفت: بیشترین اعتراض در رای‌ها همین موضوع تشخیص هویت و عدم رسیدن افراد به سن قانونی و یا اینکه تعدادی از افراد بتوانند چند بار رای بدهند بود ولی به لطف خداوند متعال و با دقت عمل و سرعت شما در تمام انتخابات بدون اینکه اتفاقی بیفتد و یک صندوق یا رای باطل شود توانستیم این کارها را انجام دهیم.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز