روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۱/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 100
  • 826
  • 1,439,366
در ایران بنزین با بالاترین نرخ خود در جهان عرضه می گردد

افاضات تعدادی از وکلا، اساتید و آقای رئیس جمهور موجب این یادداشتم گردید و مطلبی همچون “مردم موافق گرانی بنزین هستند” از علی مطهری، ضرورت افزایش قیمت بنزین از زیباکلام و مقایسه نرخ بنزین در ایران با کشورهای منطقه توسط حسن روحانی سبب شد تا سخنانی را خدمت آقای رئیس جمهور توسط اینجانب که فردی اصلاح طلب البته نه از نوع حکومتی آن بوده و هزینه ی زیادی در این راه پرداخت نموده و هنوز هم اعتقاد به اصلاحات دارم، عرض نمایم:
بنزین در ایران بدلایلی که خواهد آمد گران تر از تمام نقاط دنیا بوده و مردم ایران بدلایل مختلفی برای زندگی در ایران به دولت یارانه پرداخت می نمایند.
۱_ در سال های اخیر بدلیل ناکارآمدی دولت ها در اداره امور کشور، نرخ ارزهای خارجی و به تبع آن دیگر اقلام به صورت فزاینده ای بالا رفته و اگر دولت ها توان کنترل قیمت ها و تورم را با روش های علمی و مدیریتی داشتند قیمت ارزهای خارجی بسیار پایین تر از نرخ فعلی آن بود و شما در مقایسه ی قیمت آن با دیگر ممالک متوجه می شدید که قیمت بنزین در ایران بیشتر از تمام جهان می باشد.
۲_ اگر عالمان، اندیش ورزان، صنعت گران و در کل شایستگان در راس امور معیشتی، تولیدی توزیعی و در کل حکمرانی در حوزه های مختلف قرار می گرفتند، می فهمیدند که می توان با گسترش، توسعه و بهینه سازی ناوگان حمل و نقل عمومی هم مردم را مجاب به استفاده از آن نمود و هم از هدررفت بسیاری از هزینه های اضافی بیمه ها، بهداشتی درمانی و قضایی جلوگیری بعمل آورد لذا با همین هزینه های اضافی راه اندازی ناوگان آبرومندانه حمل و نقل کار چندان مشکلی نمی باشد. دریغا که معمولا شایستگان در امور دولتی حضور ندارند و وزرا بجای آنکه پشتوانه ی مردمی را تکیه گاه خویش سازند مجبور می شوند تا آقازاده هاو دامادها را به کار گمارند و پشتوانه ی خویش سازند.
۳_ بهتر می دانید که حضور مافیای واقعی حتی اگر در هیچ صنعتی واقعیت نداشته باشد در صنایعی چون خودروسازی، دارو و آموزش این کشور جریان داشته و واردات و تولید آن در دست عده ای قلیل قرار داشته و مردمان دیار هزاران ساله، خودروهای بی کیفیت را به قیمت چندین برابر خریداری نموده و در موقع خرید خودرو، سهم خویش حتی جهت مصرف سوخت چندین ساله ی آن می پردازند.
ادامه در صفحه ۳ …

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز