روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۳/۰۹
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 393
  • 384
  • 1,280,310
در این عالم فانی چه خبر است ؟!

در حالیکه همه می دانیم احتمالا فردایی در کار نباشد، باز سعی داریم به هر نحوی شده خود را سرپا نگهداشته و چه بسا چندین نفر یا خانواده را از هستی بیندازیم. واقعا آدم تعجب می کند از این اشرف مخلوقات که چه ها نمی کند!
وکیلی می گفت وکالت یک نفر را که واقعا هم بهش ظلم شده بود قبول کردم، بعد از جلسه دوم، بیرون از دادگاه شخصی مرا صدا زد و دیدم یک نفر با قیافه عجیب روی موتور نشسته و به من اشاره کرد که بروم پیشش. بدون هیچ ترس یا واهمه ای گفت: آقای وکیل اگر خانواده و دختر بچه ات را دوست داری دنبال این پرونده نباش.
می گفت بعد از چندین سال تحصیل حال ماندم چکار کنم.
حتما شما هم تجربه کردید که تاوان دیگران را بدهید. بلی خیلی هم زیاد بوده که مدیری را به حق یا ناحق تحت فشار بگذارند و او مجبور باشد بخاطر اینکه موقعیت و پست و مقام خود را حفظ کند شما را خرج کند یا اصلا دستور شفاهی که داده بود را منکر شود. بلی باور کنید، هستند.
حتما به مطب دکترهای عزیز رفته اید، علی الخصوص آنهایی که در بیمارستان های دولتی مقامی دارند. مشاهده کرده اید که کارت خوان در آن محل موجود نیست، باید پول نقد پرداخت شود، بعلاوه ویزیت آنها با نرخ آزاد محاسبه می شود، درحالیکه خودشان مدیون و نون خور همان دفترچه ها هستند. البته مطبشان مجهز به انواع دستگاه هاست که مریضان زیاد اذیت نشوند.
باور بفرمایید چند روز پیش رفتم دو لیتر گازوئیل از پمپ بنزین بخرم که ندادند، گفتند فقط با کارت سوخت ارائه می شود. همانجا که بودم یک نفر گالن بدست آمد، کارت سوخت را انداخت و گالن را پر کرد. شخصی آنجا بود و درخواست گازوئیل داشت، که آن آقا لیتری هزار تومان گفت و توافق کردند و در جلو چشم همه بدون هیچ مشکلی معامله انجام شد. منم به آن فردی که آنجا کار می کرد گفتم دو لیتر خواستم ندادید، یارو آنجا ایستاده و گازوییل را به قیمت هزار تومان می فروشد. انصافا او هم آمد و به آن آقا اعتراض کرد. حال من ماندم و توهین های زشت فروشنده هزار تومانی که چرا رفتی گفتی، که من هم از ترس اینکه کتکی نخورده باشم، ساکت مانده و به وضع موجود که واقعا جای تاسف داشت، تاسف خوردم.
من نمی دانم همه مسئولین دم از دین و شهدا و ولایت می زنند اما چه شده است که کسی جرات نمی کند حرکتی کند. آقایان محترم تعداد زیادی از شهدای جنگ تحمیلی تابحال به خاک سپرده نشده اند. این مردم چقدر باید توان بی کفایتی و رانت خواری تعدای از خدا بیخبران را بدهند.
سروران، با ریاکاری و تزویر مملکت داری نمی شود، حال کار به جایی رسیده است که خانواده ها تاوان صداقت و پاک دستی پدران یا برداران خود را می دهند. خدا عاقبت همه را با این وضع بخیر کند….

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز