روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۳/۰۸
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 322
  • 351
  • 1,279,855
در جنگ ۸ساله، چهره دیگری از نیروی دریایی ایران به منصه ظهور رسید

معاون نیروی دریای ارتش جمهوری اسلامی ایران، تحریم‎ها را عامل انگیزاننده توان ملی نظامی در عرصه نیروی دریایی خواند.
امیر دریادار پیمان جعفری در نخستین نشست از سلسله نشست‌های بصیرتی به مناسبت سالروز گرامیداشت ۹ دی با موضوع «اقتدار نظامی و امنیت» در مدرسه علمیه معصومیه افزود: قرآن کریم، آیاتی دارد که در آن نقش راهبردی دریا در راستای کرامت انسانی تاکید شده است؛ ولی متاسفانه آنچنان که باید و شاید از این مساله به خوبی استفاده نشده است؛ چراکه ایرانی‌ها بر خلاف غربی‌ها با رسیدن به دریاها پیش‌روی‌های خود را متوقف کردند ولی غربی‎ها چنین نمی‎کردند.
معاون هماهنگ کننده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران بیان کرد: در جنگ هشت ساله، چهره دیگری از نیروی دریایی ایران به منصه ظهور رسید؛ پیش از جنگ تحرکات بعثی‎ها از راه دریا رصد شده بود؛ قبل از جنگ تحمیلی نیروی دریایی رژیم بعثی مورد پالایش قرار گرفت به همین علت در نخستین روز مهرماه سال ۵۹ اطلاعیه دریایی داده و منطقه جنگی ایران اسلامی در دریاها را مشخص کردیم.
جعفری بیان کرد: در جنگ تحمیلی نیروی دریایی ارتش ایران با اجرای عملیات مروارید نسبت به انهدام پایانه‌های نفتی و نیروی دریایی رژیم بعثی اقدام کرد؛ همچنین نیروی دریای ارتش جمهوری اسلامی ایران ماموریت یافت که از کاروان کشتی‌های تجاری و نفتکش کشور به منظور تداوم چرخش اقتصاد و جلوگیری از ورود کالا به بندرهای عراق حفاظت کند.
وی گفت: رژیم بعثی در سطح کلان به دنبال ایجاد چالش در سطح منطقه بوده است ولی در همان ابتدای جنگ، نیروی دریایی در دو عملیات اشکان و شهید صفری توانست یگان‎های دریایی عراق را منهدم کند و صادرات نفت عراق را به شیوه قابل توجهی تحت تاثیر قرار داد.
معاون نیروی دریایی ارتش بیان کرد: به علت فداکاری‎های نیروی دریایی ارتش بود که چرخه اقتصادی ایران اسلامی در این هشت سال در عرصه دریا دچار خسارت‌های چندانی نشد؛ در کنار این رشادت‎ها هنوز خاطرات فداکاری و از خودگذشتی تفنگ‌داران نیروی دریایی ارتش در جنگ ۳۴ روزه خرمشهر از یادها نرفته است.
وی گفت: از جمله رشادت‎های نیروهای دریایی ارتش می‎توان به استفاده از بالگردهای نیروی دریایی ارتش و انتقال تجهیزات و امکانات به نیروهای نظامی برای شکستن حصر آبادان اشاره کرد؛ به همین دلیل بود که از ابتدای جنگ تحمیلی و انقلاب اسلامی، امام راحل و مقام معظم رهبری عنایت و نگاه خاصی به نیروی دریایی ارتش داشته‎اند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز