روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۳۰
روزنامه ساقی آذربایجان
در سلاح بادی افت کرده‌ام

بانوی تیرانداز المپیکی ایران گفت: در رشته بادی کمی افت داشته‌ام.
الهه احمدی در گفت‌وگو با ایسنا، در مورد کسب نتایجش در رقابت‌های سلاح‌های بادی آسیا، اظهار کرد: فعلا در رشته بادی کمی افت داشته‌ام. این مشکل هم تنها در مسابقات برون مرزی رخ می‌دهد. من در ایران خوب کار می‌کنم و قطعا مساله ذهنی و روانی است که باید روی این مساله کار کرد. در چند مسابقه اخیر در یک روند نمره‌ای پیش رفته‌ام.
بانوی تیرانداز المپیکی ایران در ادامه‌ خاطر نشان کرد: توان من در این مسابقات عالی بود. رکوردهای خوبی را داشتم و در جریان مسابقات هم اصلا استرس نداشتم که به خاطر استرس، بد شروع کرده باشم اما مساله ذهنی مهم است و من از این نظر در شرایط خوبی قرار نداشتم و کمترین نمره‌ای که می‌شد را ثبت کردم.
او ادامه‌ داد: تیراندازی رشته است که نیاز شدید به آمادگی روانی و ذهنی دارد. ممکن است یک تیرانداز تنها ۵۰ درصد از نظر تکنیک، تاکتیک و آمادگی جسمی آماده باشد، اما از نظر روانی و ذهنی در آمادگی بالایی قرار داشته باشد، در این صورت می‌تواند نتیجه‌ بگیرد. اما بر عکس آن اگر یک تیرانداز کاملا آماده باشد و فقط یک ذهن نامرتب، نامنظم و مشکل دار داشته باشد، نمی‌تواند از عهده مسابقات بر بیاید.
او در پاسخ به این سوال که آیا مشکل نبود روانشناس است یا خیر، گفت‌: نه. روانشناس داریم دو جلسه با او کار کردیم و تمرین داشتیم. من هم در کل ورزشکاری هستم که بهانه گیری نمی‌کنم. تنها یکسری مشکلات شخصی و مسائل دیگر روی هم انباشت شد تا این اتفاق رخ داد. کار با روانشناس یک یا دو جلسه جواب نمی‌دهد از طرفی بستگی به خود ورزشکار هم دارد که چقدر همکاری کند. خدا را شکر تا بازیهای آسیایی جاکارتا با روانشناس کار می‌کنیم تا ان‌شاء‌الله در جاکارتا نتیجه‌ خوبی بگیریم.
احمدی در پاسخ به این پرسش که آیا نبود سرمربی خارجی در نتیجه نگرفتن ها تاثیرگذار است یا خیر، افزود: اصلا نمی‌خواهم در این مورد نظری بدهم. من به عنوان یک ورزشکار موارد لازم که رییس فدراسیون از من خواسته بود را به او گفته‌ام کما این که کادر مربیگری هم بد نیست. خدا را شکر نتیجه‌ بدی هم نداشتیم و در بخش جوانان و نوجوانان نتیجه‌ خوبی به دست آمد و قابل قبول بود.
او ادامه‌ داد: هر چند ما در چند سال اخیر مدال‌هایی را در تیراندازی کسب کردیم، ولی نباید از تلاش کشورهای دیگر غافل بود. کشورهای دیگر تمرینات خوبی را در این رشته دارند و رو به پیشرفت هستند. تیراندازی در این اواخر مشکلاتی را سپری کرد و تا این مشکلات بر طرف شود زمان می‌برد. فدراسیون تیراندازی هم کادری دارد که بعد از هر شکست یا پیروزی جلسه می‌گذارد و نظرات خود را می‌دهند تا راه‌حل پیدا شود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز