روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۱/۰۳
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 744
  • 659
  • 1,438,305
در مورد سازمان تأمین اجتماعی احساس خطر می‌کنم

سلمان خدادادی رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: هر صندوق برای زمان‌های مختلف برنامه‌ریزی دارد و صندوقی موفق است که از جوانی برای دوران پیری‌اش فکر کند.
وی افزود: یکی از اشکالات کار ما این است که از ۱۸ صندوق، تنها یک صندوق از کمک دولتی استفاده نمی‌کند و مابقی ورشکسته هستند و صندوق‌ها نیاز دارند تا دولت‌ها کمک کنند.
رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه نگاه حاکمیت به صندوق‌ها به عنوان حق‌الناس نیست، گفت: صندوق تأمین اجتماعی متعلق به کارگران و حق‌الناس است. مجلس در چند سال گذشته قوانینی به صندوق‌ها تحمیل کرده است.
خدادادی با اشاره به تصویب قوانینی چون تعهد پرداخت سهم بیمه کارفرمایی دولت در برخی موارد یا بازنشستگی پیش از موعد، گفت: در همه‌جای دنیا سن بازنشستگی را بالا می‌برند ولی ما به بازنشستگی قبل از موعد مجوز می‌دهیم و پنج سال سنوات ارفاقی در نظر می‌گیریم. یک مورد دیگر قانون سخت و زیان‌آور است. هر روز گروه‌های مختلف به مجلس می‌آیند که بیمه‌شان را سخت و زیان‌آور کنیم. مواردی داریم که سنشان به ۵۰ نمی‌رسد اما می‌خواهند به صورت پیش از موعد و با ۲۵ سال بازنشسته شوند.
وی با بیان اینکه یکی از اصولی‌ترین موارد تاثیرگذار در پایداری حاکمیت، پایداری صندوق‌هاست، اظهار کرد: نگاه ما مقطعی است و حاکمیتی و جامع نیست و یکی از اشکالات، دست‌اندازی مجلس هم است. بنده احساس خطر می‌کنم؛ صندوق تامین اجتماعی در معرض خطر و در نقطه سربه‌سری است.
این نماینده مجلس با بیان اینکه یکی از مشکلات صندوق‌ها، سوءمدیریت است، گفت: تامین اجتماعی دوران خوب و پایداری در زمان مرحوم نوربخش داشت اما قبل از آن هر سال یک مدیر تغییر کرده است. ضعف مدیریتی و عدم ثبات دوران مدیریتی از اشکالات است. صندوق‌ها آنطور نیستند که خودشان برای خودشان تصمیم بگیرند و بعضا حیاط خلوت دولت‌ها بوده‌اند.
خدادادی با بیان اینکه شستا ۳۳ درصد کل صنعت دارو، ۳۳ درصد صنعت سیمان را به خود اختصاص داده و اگر اجازه دهند خودش برای خودش تصمیم بگیرد از این مشکلات کم می‌شود، تاکید کرد: وضعیت فعلی تامین اجتماعی ما نگران‌کننده است. صندوق‌های بازنشستگی کسری بودجه دارند و باید برای تجمیع صندوق‌ها از این تعداد کثیر فکر کنیم. همچنین دخالت‌های دولت‌ها باید کاسته شود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز