روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 641
  • 700
  • 1,332,581
در هر ۱۰۰۰ تولد در ایران، ۳ مورد کم شنوایی

رئیس انجمن علمی شنوایی شناسی ایران گفت: طبق آمارهای موجود به طور متوسط از هر هزار نوزادی که در ایران متولد می شود، سه نوزاد مبتلا به کم شنوایی است و در برخی از استان ها این رقم تا هشت نوزاد هم می رسد. دکتر بهرام جلالی در نشستی با خبرنگاران اظهار کرد: علت ۲۵ درصد کم شنوایی ها عوامل محیطی و عفونت ها است، ۵۰ درصد عوامل ژنتیکی و ۲۵ درصد نیز علت ناشناخته دارند.
رییس انجمن علمی شنوایی شناسی با اشاره به ۳۶۰ میلیون کم شنوا در جهان گفت: ۳۲ میلیون از این ناشنوایان زیر ۱۵ سال هستند و با توجه به روش های ناموفق ارزیابی و غربالگری شنوایی در ایران، تنها ۵۲۰ هزار ناشنوا در آمارها ثبت شده است که بدون شک آمار واقعی بیشتر است.
عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران اظهار کرد: کم شنوایی جهات مختلفی دارد و مشکلات بخش های گوش میانی، درونی و عصب می توانند برای فرد مشکل شنوایی ایجاد کنند، همچنین کم شنوایی های عمیق مربوط به ضایعات گوش میانی و عصب است که ممکن است به علت مادرزادی این بخش ها شکل نگرفته باشد و هر چه مشکل داخل تر باشد، علم امروز نمی تواند کاری انجام دهد اما در بخش حلزون می توان با کاشت حلزون و وسایل کمک شنوایی تا حد زیادی شنوایی را ترمیم کرد.
وی ضمن اشاره به ضرورت استفاده از وسایل کمک شنوایی در سنین پایین به نقش وزارتخانه ها برای تعاملات درون گروهی در طرح های غربالگری تاکید کرد و گفت: اگر بتوانیم در راستای این طرح ها، غربالگری را به طور موثر انجام دهیم و نوزادان ناشنوا و کم شنوا را شناسایی دقیق کنیم، می توانیم به موفقیت درمان در سنین پایین امیدوار باشیم.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز