روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۳/۰۸
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 253
  • 351
  • 1,279,786
دستاوردهای سفر روحانی به ایروان اهمیت ژئوپولیتیکی دارد

کارشناسان ارمنستانی دستاوردهای سفر اخیر حسن روحانی رئیس جمهوری ایران به ارمنستان را در برگیرنده اهمیت ژئوپولیتیکی برای روابط دو کشور و همچنین منطقه اعلام کردند.
سِرگئِی میناسیان کارشناس سیاسی گفت: سفر رئیس جمهوری ایران به ایروان، همزمان با اهمیت ژئوپلیتیکی از دیدگاه اقتصادی، انرژی، مواصلاتی و ارتباطاتی نیز بسیار پر اهمیت است، زیرا با توجه به اجرای برجام، گسترش روابط و همکاری های دو جانبه تسهیل شده است.
آرتیوم تونویان دیگر کارشناس ارمنستانی نیز اظهار کرد: سفر روحانی دیداری تاریخی بود، زیرا انتظار می رود نتیجه آن نقطه ای برای شروع همکاری های دو کشور در زمینه های جدید به ویژه تامین امنیت مشترک باشد.
تونویان با بیان اینکه دو کشور اهمیت راهبردی همسانی نسبت به یکدیگر دارند، اظهار کرد که ما از بخش شمالی ایران در مقابل دیدگاههای افراطی ترک گرایانه و جمهوری اسلامی نیز از ارمنستان در مقابل خطرهای موجود در خاورمیانه و اقدام های تروریستی، دفاع می کند.
وُسکانیان افزود: ارمنستان بین همسایگان ایران مطمئن ترین شریک برای همکاری است، زیرا دو کشور نگاه رقابتی یا دشمنی نسبت به هم ندارند، بلکه روابط و همکاری های ایروان و تهران هر روز نیز بیشتر گسترش می یابد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز