روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۸/۰۳
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 175
  • 1,054
  • 1,354,565
دستور ارواح برای سرقت سریالی از منازل!

رسیدگی به این پرونده چندی پیش با شکایت مردی میانسال در پلیس آگاهی تهران مبنی برسرقت از خانه ویلایی‌اش در شمال پایتخت آغاز شد.
شاکی به افسر تحقیق گفت: من و خانواده‌ام برای مهمانی به خانه یکی از اقوام رفته بودیم، آخر شب که بازگشتیم متوجه شدیم در گاوصندوق باز است و هرچه طلا، سکه، دلار و اموال قیمتی و باارزش داخل آن بود، سرقت شده است. ماموران برای بررسی صحنه سرقت به خانه شاکی رفتند که معلوم شد قفل در خانه ویلایی تخریب نشده و سارق به این خانه آشنایی کامل داشته و فقط اموال داخل گاوصندوق را با خود برده است.
در مرحله بعدی تحقیقات، ماموران متوجه دوربین‌های مداربسته اطراف خانه شاکی شدند. زمانی که آنها را مورد بازبینی قراردادند، پی بردند پسر ۲۰ ساله‌ای، در نبود شاکی به خانه آنها آمده، ساعاتی آنجا بوده و در حالی که کوله‌پشتی بر دوش داشته سوار خودروی شاسی‌بلندی شده و فرار کرده است.
ماموران شاکی را به پلیس آگاهی احضار کردند و تصویر به دست آمده از سارق را به او نشان دادندکه وی پسر جوان را شناخت و به عنوان پسر یکی از اقوامش معرفی کرد و گفت: او سه روز قبل از سرقت برای مهمانی به خانه‌اش آمده بود.
با شناسایی هویت سارق او تحت تعقیب قرار گرفت اما زمانی که ماموران برای دستگیری‌اش رفتند او در خانه نبود و همراه دوستانش به سفر رفته بود‌. ماموران درجست‌وجویش بودندتا این که او چند روز پیش زمانی که به خانه‌اش در شمال تهران بازگشت، بازداشت شد.
متهم جوان با انتقال به پلیس آگاهی بازجویی شد و اظهاراتی ضد و نقیض مطرح کرده و مدعی شد آن شب از خانه دوستش باز می‌گشته که به طور اتفاقی از مقابل خانه شاکی عبور کرده و دوربین‌ها تصاویرش را ثبت کرده‌اند و ازسرقت خانه بی‌خبر است.
در ادامه تحقیقات پلیسی پسر ۲۰‌ساله سکوتش را شکست و به سرقت از خانه شاکی و ده‌ها خانه دیگر اعتراف کرد، اما درباره انگیزه‌اش از این دزدی‌ها ادعایی عجیب مطرح کرد.
جوان سارق به افسر تحقیق گفت: مدتی پیش با زن جوانی در یک گروه تلگرامی آشنا شدم و دوستی‌مان شکل گرفت و با هم برای خوشگذرانی به رستوران و پارک می‌رفتیم. او ۱۰ سال از من بزرگ‌تر بود. مصرف شیشه را اولین بار در کنار او و در یک مهمانی شبانه شروع کردم. آن زن می‌گفت هربار از آن استفاده کنم شادتر می‌شوم. من انگیزه‌ام از سرقت‌ها مالی نبود‌. خودم در خانواده پولداری بزرگ شده‌ام و مشکل مالی نداشتم.
وی افزود: بعداز هر بار مصرف شیشه ارواح سراغم می‌آمدند و می‌گفتند برای زنده‌ماندنم باید سرقت کنم در غیر این صورت به خانواده‌ام آسیب می‌رسانند بنابراین باید به نشانی خانه‌هایی که می‌گویند برای سرقت بروم. از طریق بالکن‌ها وارد خانه‌ها می‌شدم و پول، طلا، دلار، سکه و اموال قیمتی کم حجم را سرقت کرده و از آنجا دور می‌شدم. بعد همه وسایل سرقتی را به خانه پدری‌ام می‌آوردم و داخل یک کمد پنهان می‌کردم. چون ارواح به من گفته بودند اموال دزدی را در آنجا بگذارم.
متهم درباره آخرین سرقت هم گفت: شبی که قرار بود مهمان خانه آنها باشیم شیشه مصرف کردم و همان شب ارواح به من دستور دادند باید اموال خانه این مرد را سرقت کنم. کلید یدک خانه آنها را مخفیانه برداشتم. چند شب بعد، زمانی که از خانواده‌ام شنیدم فامیلمان به مهمانی رفته‌اند، به خانه شاکی رفتم و با کلید یدکی که همراهم بود به آنجا دستبرد زدم.
با اعتراف پسر سارق، ماموران به خانه او رفته و در بازرسی از آنجا بخشی از اموال سرقتی را کشف کردند .
تحقیقات درباره ادعاهای متهم و شناسایی دختر مورد علاقه‌اش ادامه دارد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز