روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۸/۰۳/۰۲
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 643
  • 884
  • 1,046,888
دستور استاندار: بدون توقف به پیش

سرویس اقتصادی ساقی آذربایجان/ مهمترین بخش جلسه ستاد اشتغال استان مربوط بود به پاسخ استاندار به پیشنهاد اداره کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان.
حسینی مدیرکل اداره کل کار استان با اشاره به اینکه مبلغ طرح های معرفی شده ستاد اشتغال به بانک ها،بیش ازسقف سهم تسهیلات ابلاغ شده است ، پیشنهاد داشت تا کمیته های فنی ستاد اشتغال شهرستانها تا اطلاع ثانوی تعطیل شود تا عملا طرح جدیدی به این کارگروه در استان ارسال نشود.
وی دلیل این پیشنهاد را عدم امکان احتمال جذب منابع مالی از بانکها اعلام نمود و درخواست داشت تا با تعطیلی کمیته های فنی زمینه برای تعیین تکلیف طرح های موجود تحت بررسی فراهم شود.
پاسخ استاندار قاطع و کوتاه بود.
وی ضمن مخالفت با این پیشنهاد، دستور داد بدون توقف به پیش بروید.
استاندار در خصوص دستور خود افزود هرگز این موضوع را مطرح نکنید ، هرچقدر میتوانید طرح های مصوب را در ستاد مطرح و مورد بررسی قرار دهید چرا که حتما با رایزنی با بانک ها میتوانیم منابع مورد نیاز را جذب کنیم. وی افزود چرا با دست خود ، برای خود محدودیت ایجاد کنیم؟
ناحیه صنعتی کفش و کیف چرم
در ادامه این نشست موضوع ناحیه صنعتی کفش و کیف که در منطقه قزلجه میدان افتتاح خواهد گردید مورد بررسی قرار گرفت.
نجاتی مدیرکل سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان با اشاره به اهمیت افتتاح این مجموعه صنعتی، اذعان کرد اگر این ناحیه صنعتی که در محیط روستایی قرار دارد، در تقسیم بندی ستاد اشتغال جزو مناطق روستایی محسوب گردد ، میتوان از تسهیلات وام های روستایی برای این مجموعه ها استفاده نمود.
خدابخش استاندار آذربایجان شرقی در خصوص ناحیه صنعتی کیف و کفش گفت: استارت این کار همزمان با سفررییس جمهور در اردیبهشت ماه به تبریز زده شد و منطقه ای با مساحت ۳۲ هکتار برای توسعه این صنعت مهم استان در نظر گرفته شده است که بناست با حضور کارشناسان ایتالیایی،علاوه بر بحث تولید، واحدهای مستقر از خدمات بازاریابی و مشاوره های مدل سازی با تکنولوژی روز بهره مند شوند.
خدابخش با اذعان بر اینکه بایستی علم را به سمت آموزش تجربی و مهارت آموزی عملی سوق دهیم از مراکز آموزش فنی و حرفه ای خواست تا برای آموزش در عرصه های نو و فناورانه کسب و کار، اهتمام بیشتری داشته باشند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز