روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
دستگاه های اجرایی از ظرفیت دانشگاه ها برای رفع معضلات کشور استفاده کنند

رییس پردیس دانشکده‌های فنی دانشگاه تهران با تاکید بر این که سرعت رشد دانشگاه های کشورمان در طول سه دهه گذشته در بخش سخت افزاری و نرم افزاری بیش از انتظار بوده است، خواستار استفاده از این ظرفیت و پتانسیل عظیم علمی برای رفع مشکلات کشور شد.
دکتر ناصر سلطانی در گفت و گو با خبرنگار ان با بیان این که در طول سه دهه گذشته با سرمایه گذاری مناسب در ایجاد مراکز علمی و دانشگاهی اتفاقات خوبی را در حوزه آموزش و پژوهش شاهد بوده ایم و کشور به رشد علمی مطلوبی دست یافته است، گفت: انتظار این است که در حال حاضر از این ظرفیت مناسب ایجاد شده به صورت مناسب و راهگشا استفاده شود.
وی با اشاره به حضور چندین ساله خود در دانشگاه های خارج از کشور اظهارکرد: اگر بخواهیم مقایسه ای داشته باشیم، اینکه بعد از ۲۵ سال از نظر علمی دانشگاه های ما چنین جایگاهی داشته باشند قابل تصور نبود.
رییس پردیس دانشکده‌های فنی دانشگاه تهران با تاکید براینکه خوشبختانه سرعت تربیت اساتید و دانشجویان و همچنین شتاب رشد دانشگاه های کشور بسیار عالی و بیش از انتظار بوده است، افزود: اگر این ظرفیت وارد فضای توسعه کشور شود، به طور قطع بسیاری از معضلات و مشکلات کشور رفع خواهد شد.
عضو هیأت‌علمی دانشکده مهندسی‌ مکانیک دانشگاه تهران که پیش از این ریاست این دانشکده را عهده دار بود، به نقش موثر شرکت های دانش بنیان در ایجاد اشتغال و رفع مسائل و مشکلات کشور با هزینه های بسیار کمتر اشاره کرد و گفت: در این بین دانشکده های فنی می توانند با ایجاد و حمایت از شرکت های صنعتی دانش بنیان این مسیر را به صورت مناسب هموار کنند.
وی با بیان اینکه دانشگاه ها در حال حاضر بیش از گذشته آماده نقش آفرینی به منظور رفع مشکلات کشور هستند، به استقبال بخش خصوصی برای استفاده از ظرفیت های جامعه دانشگاهی برای موفقیت و ساختن آینده بهتر اشاره و اظهار کرد: تمامی دستگاه های کشور نیز بایستی کمک و همراهی لازم را برای ورود به مراکز علمی و پژوهشی کشور به عرصه های اجرایی فراهم کنند.
رئیس پردیس دانشکده های فنی دانشگاه تهران تاکید کرد: رفع مشکل اشتغال کشور به صورت اساسی در گرو حمایت از جامعه علمی و دانشگاهی در ایجاد و سرمایه گذاری در شرکت های دانش بنیان است، به طوری که یک فارغ التحصیل دانشگاه بتواند ۱۰ شغل ایجاد کند و این ظرفیت وجود دارد.
وی با بیان این که، مراکز علمی و دانشگاهی در طول سه دهه گذشته به خوبی از عهده تربیت دانشجویان و اساتید و همچنین توسعه کیفی مراکز پژوهشی برآمده اند، اظهار امیدواری کرد دستگاه های اجرایی بتوانند ضمن تعامل مناسب با مراکز علمی و پژوهشی سرعت رفع مسائل کشور را افزایش دهند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز