روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۰۵/۳۰
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • کاربران حاضر: 0
  • بازدید امروز: 788
  • بازدید دیروز: 1,161
  • کل بازدید ها: 762,141
دستگاه های نظارتی سلامت نظام اداری را تضمین کنند

نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس، با بیان اینکه مفاسد اداری به دلیل عدم نظارت ها افزایش پیدا کرده است،گفت: دستگاه های نظارتی سلامت نظام اداری را تضمین کنند.
مسعود رضایی درگفت وگو با خبرنگاران، با انتقاد از تمدید اجرای آزمایشی قانون ارتقاء نظام اداری و مبارزه با مفاسد در دفعات متعدد،گفت: متاسفانه در طی چند سال گذشته دولت ها مدام لایحه اجرای آزمایشی قانون ارتقاء نظام سلامت اداری و مبارزه با مفاسد را به مجلس ارسال کرده و مجالس هم این لایحه را تمدید کردند، اما هیچ دولتی لایحه قانون دائمی را تا کنون به مجلس ارسال نکرده است، بنابراین عدم وجود قانون دائمی و رفع خلاء های موجود درقانون فعلی نقش موثری در افزایش مفاسد در دستگاه ها و ادارات دولتی دارد.
نماینده مردم شیراز درمجلس شورای اسلامی، افزود: البته ارسال لایحه از عمده وظایف دولت ها بوده و مجلس نمی تواند هیچ دولتی را مجاب به ارسال لایحه کند، اما مجلس نیز می تواند در صورت اهمال کاری درخصوص یک موضوع مهم طرحی را برای تعیین تکلیف یک قانون آماده کند، بنابراین مجلس درصورت لزوم می تواند موارد مورد نظر درلوایح دولت را درطرح های خود مطرح کند.
وی با تاکید براینکه دولت باید لوایح بسیاری را در دستور کار تدوین قرار دهد، تصریح کرد: یکی از لوایح مهم و تاثیرگذار بحث قانون ارتقاء نظام اداری و مبارزه با مفاسد است و به طورحتم با تغییرات به ویژه در هیات رییسه کمیسیون اجتماعی این موضوع در سال جاری مورد پیگیری نمایندگان کمیسیون قرار می گیرد، زیرا تمدید چندین بار این لایحه به نفع دستگاه های اداری نیست؛ ضمن اینکه نظارت ها ازسوی کمیسیون اجتماعی درخصوص پیگیری ارسال لایحه دائمی کردن قانون ارتقاء نظام سلامت اداری تا پایان کار این مجلس با قدرت ادامه پیدا می کند.
رضایی با بیان اینکه نظارت بر دستگاه ها به طورحتم میزان مفاسد را کاهش می دهد،گفت: متاسفانه کاهش نظارت ها و وجود خلاء های نظارتی شرایط برای فرار از قانون و افزایش مفاسد را ایجاد می کند، بنابراین پیشنهاد می شود که کمیسیون های ذیربط با ایجاد کمیته های مربوطه گزارش جامعی از فعالیت دستگاه ها و میزان مفاسد رخ داده را به مجلس ارایه دهند.
این نماینده مردم درمجلس دهم با تاکید براینکه دستگاه هایی مانند سازمان بازرسی و ودیوان محاسبات باید نظارت برعملکرد دستگاه ها را افزایش دهند، افزود: هرچند که نظارت ها غیرمستمر بوده و همین ضعف شرایط دستگاه ها را درشرایط قابل قبولی قرار نداده است، البته مفاسد اداری تنها به معنای وجود رانت و یا غارت منابع نیست؛ بلکه عدم پاسخگویی به ارباب رجوع به دلایلی ازجمله برگزاری جلسات نیز خود نوعی فساد است، بنابراین باید با حضورسرزده نمایندگان مجلس و یا بازرسان دیوان محاسبات و سازمان بازرسی این مشکلات را حل کرد.
نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه عدم اجرای قانون و اجرای وظایف کارکنان نیز نوعی فساد اداری است، تصریح کرد: نبود راندمان و بازدهی در کار نیز نوعی مشکل بوده و به طورحتم یک دستگاه مستقل بدون وابسته باید عملکرد سایر دستگاه ها را برای کاهش مفاسداداری رصد کند.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میدهید!

باخبر شدن از
avatar

wpDiscuz
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز