روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۸/۰۳/۰۳
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 198
  • 801
  • 1,047,244
دستگاه پر مسئولیت با کمترین توجه و بودجه

شانزدهمین نمایشگاه بین المللی کتاب، این بار بدون نمایشگاه مطبوعات در تبریز برگزار خواهد گردید. کنفرانس خبری محمدپور مدیرکل ارشاد اسلامی استان که برای تشریح برنامه ها و روند برگزاری این نمایشگاه بزرگ در تبریز برگزار گردیده بود، تحت تاثیر این خبر قرار گرفت.
صلاح این است برگزاری نمایشگاه مطبوعات مستقل باشد. این تنها جمله ای بود که محدپور میتوانست بر زبان آورد. سخنی که با واکنش مطبوعاتی ها مواجه شد. یکی از اهالی مطبوعات گفت: اگر کسی به شما مشاوره داده است برگزاری مستقل نمایشگاه صلاح است یقینا از روی خیرخواهی نبوده است چرا که این موضوع علاوه بر اینکه نقطه ضعفی برای مطبوعات محسوب میگردد عملا اهمیت آن را هم از بین می برد و در ادامه با اصرار خبرنگاران و سئوالات متعدد آنها، مدیرکل ارشاد اسلامی استان اظهار کرد: نمیخواهیم مطبوعات در کنار نمایشگاه کتاب تعریف شود ما میخواهیم مطبوعات خودشان مشغول خود نباشند ، بلکه مشغول مخابره این رویداد مهم بین المللی باشند از این روی هم نگران کیفیت برگزاری نمایشگاه مطبوعات و هم نگران کیفیت برگزاری نمایشگاه کتاب هستیم.
اما دقایق پایانی این نشست بود که زبان محمدپور چرخید و پای عدم تامین مالی برگزاری نمایشگاه مطبوعات را به میان کشید.
البته محمدپور این مساله را زمینه مناسبی دید برای اظهار گلایه های مالی خود . وی هزینه کل برگزاری این نمایشگاه را ۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون اعلام کرد که بر اساس تفاهم نامه منعقده بین وزیرارشاد با استاندارآذربایجان شرقی قرار بر این شده است که ۵۰ درصد هرینه ها توسط وزارت ارشاد تقبل گردد و مابقی از بودجه استان تامین گردد که تا کنون فقط ۵۰۰ میلیون تومان تامین شده است.
او با اشاره به اینکه جزو پرمسئولیت ترین دستگاه ها هستیم با برشمردن برخی از وظایف و اقدامات قابل تامل این دستگاه افزود : برای این همه وظیفه که از خرید کتاب حمایتی تا برگزاری ۱۸۶۹ تئاتر و افزایش ۶۰درصدی صندلی سینما و.. را شامل میشود برای کل استان فقط ۱ میلیارد تومان بودجه اختصاص یافته بود که وضعیت برای امسال هم همین است . برای تامین هزینه برگزاری نمایشگاه بازهم باید از این منبع مالی اقدام کنیم.
او با بیان اینکه فقط برای اجاره نمایشگاه نزدیک نیم میلیارد تومان هزینه شده است افزود : برای تامین کسری چند صد میلیونی برگزاری نمایشگاه باید از سایر منابع اقدام کنیم.
آخرین بخش گلایه های محمدپور از عدم همراهی سازمان میراث فرهنگی وشهرداری در عدم مشارکت به منظور حضور در غرفه های نمایشگاه سال قبل اظهار امیدواری کرد امسال شاهد حضور این دو نهاد برای پوشش موضوع تبریز ۲۰۱۸ در حاشیه این نمایشگاه باشیم.
وی در آخرین بخش این نشست خبری، در خصوص سرانه مطالعاتی کتاب در استان آذربایجان شرقی اظهار داشت : بر اساس پیمایشی که پژوهشکده پیمایش ایرانیان انجام داده است سرانه مطالعه در استان روزانه برای هر فرد به ۱۳ دقیقه می رسد .

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز