روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۸/۰۶/۰۱
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 273
  • 778
  • 1,125,623
دستگیری قاتل سابقه دار در ترکیه

معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری شرور سابقه داری که پس از ارتکاب قتل در سال ۹۰ به خارج از کشور متواری شده بود، خبر داد.
در ساعت ۲۲ پانزدهم آبان ماه سال ۹۰ به کلانتری ۱۵۸ کیانشهر اعلام شد که جوانی حدودا ۲۵ ساله بر اثر اصابت ضربات متعدد جسم تیز به ناحیه سینه و شکم مجروح و به بیمارستان منتقل شده است؛ اما با وجود انجام اقدامات درمانی، به علت شدت جراحت و خونریزی فوت کرده است.
پس از این اتفاق، پرونده مقدماتی با موضوع “قتل عمـد” تشکیل و برای رسیدگی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.
کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی با حضور در محل درگیری واقع در یک قهوه خانه در منطقه فدائیان اسلام اطلاع پیدا کردند که مقتول طی درگیری با یکی از دوستانش بنام “مراد” مورد اصابت ضربات چاقو قرار گرفته و قاتل (مراد) پس از ارتکاب جنایت محل را به سرعت ترک کرده است. کارآگاهان با بررسی سوابق مراد . ث متولد ۱۳۶۲ اطلاع پیدا کردند که وی یکی از مجرمین سابقه دار در زمینه شرارت و قدرت نمایی با سلاح سرد است که از سوی دستگاه قضایی نیز محکوم به پرداخت دیه شده است.
کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی با مراجعه به محل سکونت مراد در فلکه دوم دولت آباد به تحقیق از اعضای خانواده او پرداختند ؛ پدر مراد در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: در پی تماس تلفنی دوستان پسرم، متوجه شدم که او دوباره درگیر شده است. به بیمارستان رفتم اما او را پیدا نکردم ؛ در بیمارستان بود که متوجه شدم او با یکی از دوستانش درگیر شده و او را مورد اصابت ضربات چاقو قرار داده است.
در ادامه رسیدگی به پرونده و در شرایطی که اعضای خانواده قاتل مدعی بودند که هیچ اطلاعی از مخفیگاه مراد در اختیار ندارند ، کارآگاهان اداره دهم اطلاع پیدا کردند که وی به صورت غیرقانونی و از طریق مرزهای غربی از کشور خارج شده است ؛ لذا اطلاعات قاتل متواری برای شناسایی و دستگیری در اختیار پلیس بین الملل قرار گرفت.
در تاریخ ۲۵ مهرماه به پلیس بین الملل ایران اطلاع داده شد که شخصی بنام “سهیل کریمیان” به اتهام اقامت غیرقانونی در کشور ترکیه دستگیر شده ؛ لذا هماهنگی های لازم انجام و این شخص در اختیار پلیس بین الملل ایران قرار گرفت و از طریق پایانه مرزی شهرستان ماکو به داخل کشور منتقل شد . در همان تحقیقات اولیه مشخص شد که سهیل کریمیان یک هویت دروغین است و با شناسایی هویت واقعی متهم بنام “مراد . ث” مشخص شد که وی به اتهام قتل عمد، از سال ۱۳۹۰ تحت تعقیب اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارد که بلافاصله موضوع به پلیس آگاهی تهران اعلام و تیمی از کارآگاهان اداره دهم آگاهی با حضور در شهرستان ماکو متهم را تحویل و به پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل کردند.
“مراد . ث” در همان اظهارات اولیه صراحتا به قتل دوست خود در سال ۱۳۹۰ اعتراف کرد و در خصوص شب جنایت به کارآگاهان گفت : “شب حادثه هر دو نفرمان مست بودیم ؛ با مقتول مشاجره لفظی پیدا کردم و چون در حالت طبیعی قرار نداشتم ، با ضربات متعدد چاقو مقتول را از ناحیه شکم و سینه مورد اصابت ضربات متعدد چاقو قرار دادم . مدتی را در منزل دوستانم مخفی بودم تا اینکه پس از تهیه مقداری پول، از طریق مرزهای غربی کشور و به صورت غیرقانونی از کشور خارج شدم . مدت ۵ سال به صورت غیرقانونی در داخل کشور آلمان و در داخل کمپ مهاجرین زندگی می کردم که به علت درگیری مجبور شدم تا این کشور را نیز ترک کرده و به ترکیه رفتم . همچنان در کشور ترکیه نیز با هویت سهیل کریمیان زندگی می کردم تا اینکه به علت اقامت غیرقانونی دستگیر و به پلیس ایران تحویل داده شدم ؛ نهایتا با شناسایی هویت واقعی‌ام توسط پلیس ایران ، آنها متوجه شدند که به اتهام قتل تحت تعقیب پلیس آگاهی تهران قرار دارم “.
بر اساس اعلام پلیس آگاهی پایتخت، سرهنگ کارآگاه علی ولیپور گودرزی ، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت: با صدور قرار قانونی بازداشت موقت از سوی بازپرس محترم شعبه سوم دادسرای ناحیه ۲۷ تهران ، متهم جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم ویژه قتل عمد پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز