دستگیری موبایل قاپان حرفه ای

رییس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری دو سارق موتور سوار که اقدام به سرقت تلفن همراه در محدوده مرکز تهران می کردند، خبر داد.
سرهنگ محمد نادر بیگی درباره دستگیری دزدان گوشی قاپ گفت: آخرین روز اردیبهشت ماه فرد جوانی با مراجعه به کلانتری ۱۰۷ فسلطین اعلام کرد که گوشی تلفن همراهش از سوی ۲ جوان موتور سوار به سرقت رفته است.
سرهنگ نادر بیگی افزود: پرونده مقدماتی با موضوع سرقت به عنف و طی هماهنگی با بازپرس محترم شعبه پنجم دادسرای ناحیه ۳۴ تهران در اختیار ماموران پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران قرار گرفت.
مالباخته پس از حضور در پایگاه سوم پلیس آگاهی در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: ساعت یک ظهر بود که خیابان شهید قرنی در حال صحبت با گوشی موبایل بودم که ناگهان ۲ پسر جوان سوار بر موتور پالس سفید رنگ اقدام به سرقت گوشی موبایلم کرده و به سرعت متواری شدند.
سرهنگ نادربیگی در خصوص سرنخ به دست آمده از شاکی پرونده ادامه داد: مالباخته در اظهاراتش عنوان کرد که پس از سرقت با تلفن همراه دیگری که همراه داشته اقدام به عکس برداری از موتورسیکلت دزدان کرده است و توانسته تصویر و شماره پلاک دزدان را عکس برداری کند.
کارآگاهان در ادامه تحقیقات اطلاع یافتند که افراد دیگری از سوی این ۲ سارق جوان با موتور پالس سفید و مشکی هدف سرقت قرار گرفته اند.
رییس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران گفت: کارآگاهان با استفاده از تصویر دزدان و شماره پلاک پالس سفید رنگ، سوابق مجرمان سابقه دار را مورد بررسی قرار دادند و موفق به شناسایی یکی از دزدان حرفه ای به نام «مسعود» (۲۳ ساله) به عنوان یکی از متهمان تحت تعیب ماموران پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ شدند.
سرهنگ نادربیگی در خصوص دستگیری سارق سابقه دار گفت: کارآگاهان با اقدامات پلیسی موفق به شناسایی «مسعود» شدند ۵تیر ماه این متهم در مخفیگاهش دستگیر شد.
متهم پس از دستگیری یکی دیگر از همدستانش «حسن» را که از سارقان سابقه دار است به ماموران معرفی کرد. با شناسایی دومین متهم پرونده به نام حسن، کارآگاهان ضمن شناسایی دقیق محل تردد این شخص، وی را ساعت ۶بعد از ظهر ۵تیرماه در یک عملیات غافلگیرانه موفق به دستگیری وی شدند.
سرهنگ محمد نادربیگی با اعلام این خبر عنوان داشت: متهمان پس از دستگیری به دهها فقره سرقت گوشی به شیوه قاپیدن با موتورسیکلت های پالس سفید و مشکی رنگ در سطح شهر تهران اعتراف کردند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از