روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۸/۰۶/۲۸
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 217
  • 631
  • 1,142,217
دستگیری کلاهبرداران مسکن

جانشین فرمانده انتظامی البرز گفت: کلاهبردارانی که ۱۶۰ واحد مسکونی را به خریداران متعدد فروخته بودند در این استان دستگیر شدند.
سردارسید جعفر حسینی در جمع خبرنگاران افزود: ماموران پلیس البرز در پی طرح چند شکایت مردمی مبنی براینکه املاک خریداری شده توسط آنان به افراد دیگر نیز فروخته شده است، موضوع در دست بررسی قرار دادند.
وی اضافه کرد: بررسی بیشتر پلیس مشخص کرد که کلاهبرداران با اجاره تعدادی واحد تجاری و راه اندازی دفاتر مشاور املاک ضمن جذب مشتری، املاک را همزمان به چند نفر می فروختند.
حسینی افزود: تحقیقات نشان داد که سر دسته این کلاهبرداران از ایران به ترکیه متواری شده و این در قبال فروش۱۶۰ واحد مسکونی مبالغ میلیاردی به جیب زده است.
وی گفت: پلیس البرز با نیابت قضایی متهم را حین ورود به کشور در فرودگاه امام خمینی (ره) دستگیر کرد.
جانشین فرمانده انتظامی البرز بیان داشت: تاکنون سه نفر دراین زمینه دستگیر شده اند که به ۱۵۰ میلیارد ریال کلاهبرداری اعتراف کردند.
بازداشت ۲ کلاهبردار اینترنتی
جانشین فرماندهی انتظامی البرز در بخش دیگری از سخنان خود از دستگیری ۲ کلاهبردار اینترنتی که از حساب های بانکی دیگران برداشت غیر مجاز داشتند در این استان دستگیر شدند.
حسینی افزود: یکی از شکایان این پرونده اعلام کرد که یک خانم در تماس تلفنی وعده برنده شدن در قرعه کشی شرکت مخابرات را به وی می دهد و شاکی را پای دستگاه خود‌ پرداز بانکی می کشاند.
وی ادامه داد: این کلاهبردار ۴۱۰ میلیون ریال از حساب این طعمه برداشت می کند. جانشین فرمانده انتظامی البرز اضافه کرد: تحقیقات پلیس نشان داد این مبلغ به حساب یک شرکت خرید اینترنتی واریز شده است.
وی افزود: این کلاهبردار حساب افراد را خالی و در قبال آن خرید های اینترنتی با هدایت همسر سابق خود انجام می داد.
جانشین فرمانده انتظامی استان البرز خاطرنشان کرد: که در بازرسی از محل سکونت وی ۱۲۸ عدد انواع یخچال، ماشین لباسشویی، فرش ، ماشین ظرفشویی، کولر و سایرلوازم برقی کشف شد.
حسینی گفت: در این زمینه ۲ نفر دستگیر شدند که از آنان ۳۰ میلیارد ریال کشف شد.
در سال های گذشته با گسترش خدمات فضای مجازی برخی افراد کلاهبردار با ترفندها و شیوه های مختلف از مردم کلاهبرداری می کنند که هوشیاری در مقابل این افراد ضروری است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز